Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

V Karlových Varech pro zlato doběhli Nygaard-Priester a Derronová. Z Čechů byl nejlepší patnáctý Volár

Závod mužů Světového poháru v triatlonu v Karlových Varech ovládl díky famóznímu běhu Němec Lasse Nygaard-Priester a slaví největší úspěch své kariéry. Mezi ženami zvítězila Švýcarka Julie Derronová a získala druhý kariérní triumf v poháru. Čeští reprezentanti Jan Volár a Radim Grebík obsadili 15. a 19. místo, z tria Češek trať dokončila jen Alžběta Hrušková.

Jan Volár
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Volár ztratil na Nygaarda-Priestera, který startoval ve Světovém poháru teprve podruhé, dvě minuty a šest sekund. Český závodník si spravil chuť po minulých letech, kdy se mu na náročné trati v Karlových Varech nedařilo.

"Mám přes 80 kilogramů, takže tady do toho kopce to nebylo úplně jednoduchý. Dneska jsem jel dobře. Je to tady pro mě slušný výsledek poprvé od roku 2015, kdy to byl ještě Evropský pohár. Snad už dokážu závodit i tady," řekl Volár.

Devatenáctiletý Grebík byl v cíli o jedenáct sekund později. "Zdravotně jsem běh moc nezvládl, ale jsem spokojený s tím, co jsem předvedl," uvedl.

Českým triatlonistkám se domácí závod nevydařil. Dlouhodobá tuzemská jednička Vendula Frintová, která v Karlových Varech zvítězila v letech 2018 a 2019, kvůli zdravotním potížím nestartovala. Další olympionička Petra Kuříková, která byla předloni v lázeňském městě čtvrtá, odstoupila v cyklistické části kvůli bolestem hlavy. Tereza Zimovjanová skončila po pádu, při němž poničila kolo.

"Trošku jsem nevychytala zatáčku. Jela jsem moc rychle z kopce a nedotočila jsem to. Rozsekala jsem se na obrubníku. Mám prasklé přední kolo, takže jsem nemohla pokračovat, i když jsem chtěla," uvedla Zimovjanová, která měla závod dobře rozjetý. "Byla bych teď v přední skupině. Je to taková blbost, co se stane jednou za rok. Jsem ráda, že to není nic horšího. Mám odřený zadek a kotník, v rámci možností jsem docela v pořádku," řekla česká triatlonistka.

Je nám líto, video expirovalo.
Karlovarský triatlon vyhrál Nygaard-Priester, Volár doběhl patnáctý

Závody SP v triatlonu v Karlových Varech:

Muži: 1. Nygaard-Priester (Něm.) 1:53:31, 2. Sheldon (Brit.) -33, 3. Lehmann (Maď.) -40, ...15. Volár -2:06, 19. Grebík -2:17, 29. Martin (všichni ČR) -4:39.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články