Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

V Karlových Varech bude i olympijská vítězka. Triatlonistka Jorgensenová touží po Paříži

Tradičního závodu v olympijském triatlonu v Karlových Varech se v neděli zúčastní i americká olympijská vítězka Gwen Jorgensenová a devět českých reprezentantů. City Triatlon v lázeňském městě bude posedmé za sebou součástí série Světového poháru. Přímý přenos sledujte v neděli od 9:50 na programu ČT sport a na ČT sport Plus. 

Je nám líto, video expirovalo.
V Karlových Varech bude závodit i olympijská vítězka

Sedmatřicetiletá Jorgensenová, která získala zlato na OH 2016 v Riu de Janeiro, se letos vrátila k vrcholovému triatlonu po mateřské přestávce. Minulý víkend vyhrála závod Světového poháru ve Valencii.

"Inspirovala mě stříbrná medaile smíšené štafety na olympiádě v Tokiu. Nyní toužím po tom, abych se stala součástí amerického týmu pro olympijské hry v Paříži. Věřím, že náš tým může být na stupních vítězů ještě výš," uvedla dvojnásobná mistryně světa Jorgensenová.

Účast na pařížské olympiádě v příštím roce mají na dosah Češky Petra Kuříková a Tereza Zimovjanová, jež loni ve Varech obsadila desáté místo. Premiéru si odbude studentka medicíny Michaela Štěrbová.

Mezi největší favority mužského závodu patří Američan Morgan Pearson, Švýcar Max Studer nebo bývalí vítězové karlovarského podniku Brit Samuel Dickinson s Němcem Lassem Nygaardem Priesterem. Na startu bude i česká šestice Jan Volár, Tomáš Zikmund, David Martin, Tomáš Kříž, Filip Václavík a Filip Michálek.

Ženy odstartují závod na 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu v 10:00, muži v areálu karlovarského přírodního koupaliště Rolava začnou v 15:00.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články