ČEZ Extraliga 2023/2024

Triatlonový Challenge Prague vyhráli Belgičan Heemeryck a Britka Charlesová

Praha – Třetí ročník triatlonového závodu Challenge Prague vyhrál Belgičan Pieter Heemeryck před Andreasem Dreitzem z Německa. Mezi ženami byla s přehledem nejrychlejší britská hvězda Lucy Charlesová. Veřejnost si mohla vyzkoušet triatlon také na trati 0,38 km plavání, 18 km cyklistiky a 4,2 km běhu. Vítězství slavili němečtí závodníci.

Vítěz elitní kategorie dostane odměnu 3500 tisíc eur (asi 92 000 korun). "Na takhle prestižní závod v centru našeho hlavního města se světová triatlonová špička těšila už dlouho. Praha je jednou z nejkrásnějších metropolí světa a většina závodníků, se kterými jsem se během kariéry poznal, se mě ptalo, kdy už konečně bude závod v Praze. Čeští diváci i zahraniční turisté se tak mohou těšit na prvotřídní triatlonovou podívanou," řekl před startem ambasador závodu Filip Ospalý, vítěz prvního ročníku z roku 2015.

Závod se startem na Střeleckém ostrově a cílem ve Vítězné ulici má amatérskou a profesionální část. Na krátké trati pro veřejnost kralovali mezi muži Němci. Matthias Grösser vyhrál v čase 53,23 a o 2 a půl minuty předčil další dva německé reprezentanty, nejlepší z Čechů Ondřej Němeček skončil čtvrtý. Závod žen opanovala Němka Claudia Maiová v čase 58:45. Loňskou druhou pozici obhájila Tereza Skuhrová, která na vítězku ztratila minutu a 27 sekund.

Výsledky závodu ve středním triatlonu Challenge Prague

Muži: 1. Heemeryck (Belg.) 3:47:45, 2. Dreitz -1:29, 3. Dirksmeier (oba Něm.) -6:50, ...7. Petrásek -15:59, 8. Soukup -16:49, 11. Daněk (všichni ČR) -17:55.

Ženy: 1. Charlesová (Brit.) 4:11:21, 2. Van Vlerkenová (Niz.) -8:35, 3. Bugdolová (Pol.) -12:03, 4. Křivánková -12:47, ...8. Kotopuluová -17:43, 17. Jíšová (všechny ČR) -36:49.