Následuje
MS 2020 Itálie

Triatlonistka Frintová získala na ME stříbro

Pontevedra (Španělsko) - Triatlonistka Vendula Frintová získala na mistrovství Evropy stříbrnou medaili. Na šampionátu v Pontevedře ve Španělsku ji dnes porazila jen Francouzka Emmie Charayronová. Nejlepší z mužů Jan Čelůstka byl čtrnáctý.

Sedmadvacetiletá Frintová si připsala další významný úspěch. Loni jako první česká triatlonistka vyhrála závod Světového poháru, když triumfovala v australské Mooloolabě, z MS do 23 let má dvě stříbrné medaile a v duatlonu je mistryní světa i Evropy. Česká závodnice přitom kvůli zranění kotníku na šest týdnů prakticky vypadla z běžeckého tréninku, a tak sama nevěděla, co má na ME od sebe čekat. "Šla jsem do toho s tím, že chci dobře zaplavat, na kole se udržet vepředu a v běhu se uvidí. Ale stříbro jsem rozhodně nečekala," řekla.

Frintová velmi dobře zvládla úvodní plaveckou část a v depu se objevila na 13. místě, na kole se potom pohybovala v popředí pětatřicetičlenné vedoucí skupiny. "Bylo to ideálně rozjeté, na plavání u mě záleží vždycky nejvíc," prohlásila.

V běhu se Charayronová vzdálila soupeřkám hned na začátku a nakonec zvítězila s náskokem bezmála půldruhé minuty. Frintová běžela ve trojici společně s domácí Ainhoou Muruaovou a Italkou Annamarií Mazzettiovou. "Francouzka byla bezkonkurenční. Já chtěla vydržet co nejdéle, ale kvůli tomu běžeckému manku jsem si úplně nevěřila," uvedla česká reprezentantka. Záhy ale bylo jasné, že právě tyto tři závodnice si to rozdají o dvě zbývající medaile. Rozhodovalo se až na dráze stadionu, kde nejdříve odpadla Španělka a sto metrů před cílem Frintová nezadržitelně přespurtovala i Mazzettiovou. "Byla jsem až překvapená, jakou rychlost jsem ze sebe dokázala vydolovat," poznamenala.

V závodě mužů obsadil 14. pozici Čelůstka, o čtyři místa tak vylepšil svůj loňský výsledek. Titul obhájil favorizovaný Brit Alistair Brownlee, jenž porazil o osm sekund svého bratra Jonathana. Bronz získal Rus Dmitrij Poljanskij. Čelůstka ztratil na vítěze 2:27 minuty, Přemysl Švarc na 29. místě 3:48 a Martin Krňávek na 37. pozici 4:44.

Po medaili v Pontevedře sahal také Martin Debnár, ale třetí místo mu v pátečním závodu juniorů těsně uniklo. Za vítězným Němcem Justusem Nieschlagem zaostal o sedm sekund, za bronzovým Matthiasem Steinwandterem z Itálie o dvě. "Možná jsem měl finišovat dřív," uvedl Debnár na webu triatlon.cz. Lukáš Kočař doběhl na 15. místě, v závodu juniorek byla nejlepší Češka Barbora Hlaváčová čtyřiadvacátá.

Výsledky ME v triatlonu

Muži:

1. A. Brownlee 1:48:48, 2. J. Brownlee (oba Brit.) -8, 3. Poljanskij (Rus.) -1:22, ...14. Čelůstka -2:27, 29. Švarc -3:48, 37. Krňávek (všichni ČR) -4:44.

Ženy:

1. Charayronová (Fr.) 2:04:00, 2. Frintová (ČR) -1:27, 3. Mazzettiová (It.) -1:28, ...16. Vodičková (ČR) -3:39.

Junioři:

1. Nieschlag (Něm.) 59:09, 2. Geens (Belg.) -2, 3. Steinwandter (It.) -5, 4. Debnár -7, ...15. Kočař -1:09, 45. Kabrhel -4:06, Kalus (všichni ČR) nedokončil.

Juniorky:

1. Philippinová (Něm.) 1:05:42, 2. Dudasová -18, 3. Papová (obě Maď.) -19, ...24. Hlaváčová -2:17, 33. Grabmullerová (obě ČR) -3:55.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy