Triatlonista Grebík na maďarském EP poprvé okusil stupně vítězů

Triatlonista Radim Grebík si po nevydařeném plavání na Evropském poháru v Maďarsku nakonec doběhl pro druhou příčku. Ve sprintu prohrál jen s domácím Csongorem Lehmannem a to o 19 sekund. Poprvé v životě tak jednadvacetiletý reprezentant vyskočil na stupně vítězů.

Radim Grebík skončil v Maďarsku druhý
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Grebík postoupil do třicetičlenného finále jako jediný Čech a po plavání mu patřila až 22. pozice. Po cyklistické části ale byl už sedmý a v běhu se propracoval až ke stříbru. Po životním 18. místě před týdnem v závodu seriálu MS v Hamburku zaznamenal další úspěch.

"Nečekal jsem, že zrovna tady bych se dostal poprvé v životě na stupně vítězů v Evropském poháru," uvedl Grebík v tiskové zprávě. "Nemyslím, že bych v běhu podal nějaký extra výkon, ale na ostatních byla víc znát únava z toho, že jsme jeli druhý sprint ve dvou dnech," dodal jednadvacetiletý triatlonista.