Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Světový pohár v triatlonu se vrací do Karlových Varů, v akci bude devítka Čechů

Karlovy Vary opět ovládne nejlepší světový triatlon. Do ikonického lázeňského centra se sjeli účastníci olympijských her v Tokiu i nejlepší čeští triatlonisté. Dopolední program bude patřit mužům, kteří startují v 9:50. Ženy přijdou na řadu ve 14:50. Přímé přenosy Světového poháru v triatlonu sledujte na programu ČT sport a webu ctsport.cz.

Karlovarský triatlon
zdroj: triatlon.cz

Připíše si Vendula Frintová své třetí vítězství na Světovém poháru v Karlových Varech? Podaří se Petře Kuříkové zlepšit své dosavadní maximum, kterým je čtvrté místo? Potvrdí Tereza Zimovjanová s Radimem Grebíkem rychle rostoucí výkonnost? To jsou z českého pohledu hlavní taháky nedělních závodů.

Na start se postaví hned devět českých reprezentantů. Kromě již zmíněných budou v Karlových Varech závodit Jan Čelůstka, Jan Volár, Tomáš Zikmund, Lukáš Červenka a Alžběta Hrušková.

Ve startovní listině ale figurují také Němky Marlene Gomez-Islingerová, která dokázala vyhrát skvěle obsazený Světový pohár v Arzacheně, a Lisa Tertschová, mistryně Evropy do 23 let a vítězka SP z Antverp. Se startovním číslem 1 půjde do závodu zkušená Japonka Ai Uedaová, která má na kontě už deset vítězství v závodech SP.

Je nám líto, video expirovalo.
Triatlonisté se v Karlových Varech potkají na SP. Česká elita vyzve zahraniční hvězdy

V závodě mužů se představí například Švýcar Adrien Briffod, který byl při posledním finálovém závodě mistrovství světa v Edmontonu dlouho na první pozici, ale nakonec obsadil páté místo. Američan Chase McQueen zazářil při mistrovství světa štafet v Montrealu, kde jako finišman dotáhl tým USA k vítězství. Ve stejném závodě získal s Novozélanďany stříbro Dylan McCullough.

Maďar Csongor Lehmann je čerstvý mistr světa do 23 let, Chilan Diego Moya se skvěle předvedl v plavecké části na olympiádě v Tokiu. Japonec Takumi Hojo letos šokuje svět svým rychlým výkonnostním skokem.

Na účastníky Světového poháru čekají v Karlových Varech olympijské distance. Nejprve absolvují 1,5 km plavání v jezeře volnočasového areálu Rolava. Při 40km cyklistické části přejedou do lázeňského centra, kde je čeká sedm okruhů s náročným stoupáním na Zámecký vrch. Nakonec absolvují 10km běh rozdělený do čtyř okruhů vedoucích historickým centrem města.

Zdroj
ČT sport, triatlon.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články