Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Open 2021

Štafetě triatlonistů scházely k postupu do Tokia čtyři minuty

Bohužel. Místo na olympijských hrách si česká smíšená štafeta triatlonistů nevybojovala. Česká čtveřice obsadila v závodě olympijské kvalifikace v Lisabonu deváté místo a na postup na hry v Tokiu potřebovala být o šest míst výš. Tým ve složení Tereza Zimovjanová, Radim Grebík, Petra Kuříková a Jan Volár zaostal za postupem téměř o čtyři minuty. Zvítězili Belgičané před Italy a Švýcary.

Petra Kuříková
zdroj: ITU Media autor: Janos Schmidt

O postup na olympijské hry se v závodu na 4x300 m plavání, 7 km jízdy na kole a 1,63 km běhu ucházelo patnáct týmů.

Až deváté místo v kvalifikačním závodě nedává české smíšené štafetě téměř žádnou naději na alespoň nepřímý postup do Japonska.

"Podmínkou je, aby všichni členové štafety byli v individuálním žebříčku do 140. místa. Pokud toto kritérium nesplní, přechází možnost startu na další země dle pořadí v dnešním závodu. V této chvíli ovšem všechny tři postupující štafety podmínku splňují," uvedl český svaz v tiskové zprávě.

Účast v Tokiu už měly dříve zajištěnou mixy USA, Velké Británie, Francie, Nizozemska, Německa, Austrálie, Nového Zélandu a Japonska.

Z českých reprezentantů má zatím účast prakticky jistou Vendula Frintová, které v kvalifikačním žebříčku patří 15. místo. S velkou pravděpodobností start v Tokiu neunikne ani Kuříkové (57.).

V Lisabonu bude Světový pohár pokračovat závody na olympijských tratích. V sobotu se tu představí Jan Čelůstka a Volár, v neděli Kuříková a Zimovjanová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy