Následuje
IJF World Tour 2020 Izrael

Španěl Mola je potřetí v řadě mistrem světa, Čelůstka s Linduškou byli ve čtvrté desítce

Španěl Mario Mola je potřetí za sebou mistrem světa v olympijském triatlonu. V závěrečném závodu osmidílného seriálu v australském Gold Coast obsadil druhé místo za Francouzem Vincentem Luisem a udržel první příčku v celkovém pořadí. Vicemistrem světa se stal Luis. Čeští reprezentanti František Linduška a Jan Čelůstka doběhli v Gold Coast na konci čtvrté desítky.

Jan Čelůstka
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Osmadvacetiletý Mola vyhrál čtyři letošní závody mistrovství světa a v dalších dvou skončil druhý. Třetím titulem po sobě napodobil krajana Javiera Gómeze, který šampionátu kraloval v letech 2013 až 2015. Diskvalifikací skončil závěrečný závod pro dvojnásobného olympijského vítěze a bývalého mistra světa Alistaira Brownleeho. Britský triatlonista doplatil na chybu v plavecké části, kdy minul bójku.

"Diskvalifikovaný jsem byl poprvé. Vzal jsem bójku ze špatné strany, viděl jsem to na videu. Byl jsem dezorientovaný, dostal jsem ránu a byl pod vodou. Drsnější plavecký závod jsem nezažil," uvedl Brownlee, který neměl ambice na dobré umístění v šampionátu.

Finálový závod mistrovství světa v triatlonu v Gold Coast (Austrálie):

Muži: 1. Luis (Fr.) 1:44:34, 2. Mola (Šp.) -14, 3. Murray (JAR) -22, ...38. Linduška -5:44, 40. Čelůstka (oba ČR) -5:51.

Konečné pořadí MS (po 8 závodech): 1. Mola 6081, 2. Luis 5060, 3. Birtwhistle (Austr.) 4884.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy