Smíšenou štafetu v triatlonu opanovali Američané, české kvarteto skončilo v Montrealu sedmé

V Montrealu pokračoval smíšenou štafetou World Triathlon Championship Series (WTCS). Ve startovní listině nechyběla ani česká čtveřice ve složení Tereza Zimovjanová, Alžběta Hrušková, Radim Grebík a Jan Volár, která nakonec zaznamenala sedmou příčku. Z vítězství v závodě se radovali Američané.

Smíšenou triatlonovou štafetu vyhráli v Montrealu Američané

Česká sestava na olympijských hrách v Tokiu chyběla, ale v Montrealu se předvedla ve skvělém světle. Část závodu se držela nejlepších a konečná sedmá příčka se ztrátou 102 sekund je historicky nejlepším výsledkem v rámci štafet na mistrovství světa.

Pro prvenství si doběhli Američané s náskokem pěti sekund na reprezentaci Nového Zélandu, třetí byla Itálie.

Závod mistrovství světa v triatlonu v Montrealu (300 m plavání - 7,2 km cyklistika - 2 km běh):

Smíšené štafety: 1. USA 1:25:27, 2. Nový Zéland -5, 3. Itálie -19, ...7. ČR (Zimovjanová, Grebík, Hrušková, Volár) -1:42.