Golf Time

Smíšenou štafetu na triatlonovém MS v Hamburku opanovali Němci, Češi skončili na 16. místě

Po sobotních sprintech pokračovalo triatlonové mistrovství světa v Hamburku smíšenými štafetami, v nichž se radovalo domácí kvarteto Německa, které zvítězilo před Švýcary a Novozélanďany. Češi ve složení Filip Michálek, Tereza Zimovjanová, Tomáš Zikmund, Alžběta Hrušková obsadili šestnáctou příčku.

Smíšenou štafetu na triatlonovém MS vyhráli Němci, Češi byli šestnáctí

Němci, v jejichž sestavě nescházela stříbrná ze sobotního zápolení Lisa Tertschová, obhájili loňský triumf a potěšili domácí příznivce. Zklamání naopak kousali favorizovaní Britové, kteří se museli spokojit se čtvrtou pozicí, a Američané. Kvarteto z USA bylo až deváté.

Hauser a Beaugrandová kralovali ve sprintech

V sobotu se z vítězství radoval Australan Matthew Hauser s náskokem šesti sekund před Vascem Vilacou z Portugalska, třetí skončil Pierre Le Corre z Francie. Žádný český triatlonista se závodu nezúčastnil.

Hauser a Beaugrandová triumfovali v Hamburku

Mezi ženami byla nejrychlejší Francouzka Cassandra Beaugrandová před domácí Tertschovou a Britkou Bet Potterovou, které za ní zaostaly o jedenáct, respektive dvanáct vteřin. Tereza Zimovjanová se od počátku trápila na chvostu startovního pole a do cíle dorazila na 51. místě.

Závody mistrovství světa v triatlonu v Hamburku:

Muži:
1. Hauser (Austr.) 50:03, 2. Vilaca (Portug.) -6, 3. Le Corre (Fr.) -7.

Ženy:
1. Beaugrandová (Fr.) 55:19, 2. Tertschová (Něm.) -11, 3. Potterová (Brit.) -12, ...51. Zimovjanová (ČR) -6:24.