Následuje
SP Slovinsko

Nemůžu být více spokojený, říká bronzový triatlonista Kočař. Na MS bojoval i s ledovou vodou

Konkurence tu bývá vysoká. To však nezabránilo Lukáši Kočařovi v tom, aby na mistrovství světa v terénním triatlonu ve španělské Pontevedře dokázal získat bronz. Jde o největší úspěch dosavadní kariéry nositele slavného triatlonového jména.

Lukáš Kočař
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Kočař byl po plavecké části desátý se ztrátou minuty a půl na čelo, na kole a poté i v běžecké části se ale dokázal zlepšit a nakonec obsadil třetí místo. Od vítěze dělilo brněnského závodníka a pokračovatele triatlonového rodu Kočařů 44 vteřin. "Vyšlo mi to tam nad očekávání a jsem hrozně spokojený, že jsem přivezl medaili," radoval se Lukáš Kočař.

"Nemůžu být více spokojený," doplnil. "Bylo to v krásném prostředí. Týden před závodem tam byly silné deště, bylo chladno. Dost mě překvapilo, že je ta oblast kopcovitá, takže závod jednoduchý nebyl. Na druhou stranu trať hodně vyschla, což mi sedělo," řekl Kočař. Poprat se musel i se čtrnáctistupňovou vodou.

"To ale bylo uváděno oficiálně. Troufám si tvrdit, že když jsem do ní skočil dva dny před závodem, tak mohla mít klidně dvanáct stupňů. To už mě brnělo v obličeji a nemohl jsem se ze začátku nadechnout. Takže ta voda byla extrémní," zhodnotil. Ocenil i krok pořadatelů, kteří plaveckou část právě kvůli nízkým teplotám zkrátili.

Klíčem k úspěchu byla především Kočařova parádní disciplína – kolo. "Na začátku byla rovinatější pasáž, kde jsem si dojel skupinku. Pohyboval jsem se chvilku i na čele závodu," popsal. Spolupracoval s favorizovaným Rubénem Ruzafou, s nímž i běžel závěrečnou část. Nakonec na domácího závodníka těsně nestačil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy