Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Největší hvězdy světového triatlonu budou závodit v Karlových Varech

Takhle našlapanou startovní listinu triatlon v Karlových Varech ještě neměl. Přihlášeni jsou kromě jiných olympijští medailisté Jonathan Brownlee a Javier Gómez i současní mistři světa Vincent Luis a Katie Zaferesová. Česká jednička Vendula Frintová tak bude mít těžkou cestu za vítězným hattrickem. V západočeských lázních se bude závodit od 11. do 13. září.

Jonathan Brownlee
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Kvůli přestávce vynucené pandemií koronaviru triatlonisté, stejně jako další sportovci, vítají možnost si zazávodit. "Týden před námi se koná velmi prestižní závod série mistrovství světa v Hamburku, odkud se osmdesát procent závodního pole přesune do Karlových Varů. Doufali jsme, že po dlouhé pauze budou mít triatlonisté hlad po závodech a budou chtít přijet, v tak nabité pole jsme ale ani nedoufali," uvedl ředitel závodu Vladimír Malý v tiskové zprávě.

Držitel olympijského stříbra a bronzu Brit Brownlee ve Varech triumfoval v roce 2016, španělský pětinásobný mistr světa Gómez zase o dva roky později vyhrál triatlonový závod v Praze. Vedle nich potvrdili účast například trojnásobný světový šampion Španěl Mario Mola nebo rekordman na střední trati Nor Kristian Blummenfelt. Z českých závodníků by měl závodit Jan Čelůstka.

Je nám líto, video expirovalo.
Triatlonistka Frintová obhájila vítězství na SP v Karlových Varech

"V mnoha případech máme účast potvrzenou nejen od jednotlivých národních asociací, ale také od samotných závodníků," konstatoval Malý.

Také Frintová bude mít větší konkurenci než v minulých letech. O prvenství vedle náchodské rodačky budou usilovat například světová jednička Američanka Zaferesová, dvojnásobná světová šampionka Flora Duffyová z Bermud nebo loňská dvojka a bývalá mistryně Evropy Britka Jessica Learmonthová. Představí se i další Češky Iveta Fairaislová, Petra Kuříková a Tereza Zimovjanová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy