Následuje
SP Německo

Na pražském triatlonu se představí také světová jednička Gómez

Triatlonové hvězdy míří do Prahy. Účast na druhém ročníku prestižního závodu potvrdila jedna z největších triatlonových osobností současnosti, pětinásobný mistr světa a vítěz loňské série Ironman Javier Gómez. Doplní ho také čerstvý mistr světa v dlouhém triatlonu Pablo Dapena. Unikátní závod v centru hlavního města se uskuteční v sobotu 28. července. Přímý přenos závodu můžete sledovat od 8:25 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Javier Gómez
zdroj: Challenge Family

Pětatřicetiletý Španěl se postaví na start jedinečného závodu se startovním číslem 1. "Je to senzační zpráva. Javier Gómez je mimořádnou osobností triatlonového světa, svůj závodní program volí velice pečlivě a pro nás je opravdu poctou, že do něj zařadil i start v Praze," uvádí ředitel závodu Tomáš Vrzák.

Francisco Javier Gómez Noya, jak zní celé jméno španělského triatlonisty, se věnuje sportu odmalička. V dětství hrál fotbal a závodně plaval, s triatlonem začal v patnácti letech. Je držitelem pěti titulů mistra světa, na olympijských hrách v Londýně 2012 získal stříbrnou medaili, čtyřikrát se stal evropským šampionem a hodnocení Světového poháru ovládl celkem třikrát (2006, 2007 a 2008).

"Do Prahy se moc těším. Poprvé a naposled jsem tu závodil na Evropském poháru v roce 2003 a i po patnácti letech mám tu samou motivaci. Plavání ve Vltavě i běh samým centrem Prahy bude pro mě velký zážitek," říká Gómez.

V letech 2014 a 2017 zvítězil španělský triatlonista v hodnocení série Ironman a v roce 2012 ovládl mistrovství světa XTERRA. Na jednoho z nejlepších triatlonistů historie čeká na startu silná konkurence – mezi profesionály nebude chybět obhájce loňského vítězství Pieter Heemeryck, čerstvý mistr světa v dlouhém triatlonu Španěl Pablo Dapena či německý reprezentant Maurice Clavel.

Hlavní zprávy