Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AMUNDI Czech Ladies Challenge

Místo triatlonu duatlon. Kuříková byla na modifikovaném ME šestá

Běh, kolo a zase běh. Závod mistrovství Evropy v triatlonu se kvůli špatné kvalitě vody po nočním dešti konal jako duatlon, tedy bez plavání. Petra Kuříková skončila v Madridu šestá a zaznamenala svůj nejlepší výsledek na kontinentálním šampionátu v kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Kuříková byla na ME šestá

Pořadatelé se rozhodli formát závodu změnit až ráno těsně před startem kvůli podmínkám v jezeře, kde se měla konat plavecká část. Tu nahradil pětikilometrový běh, po němž následovaly podle plánu 40 km jízdy na kole a 10 km běhu.

"V první chvíli jsem byla mírně rozhozená, protože jsme čekali do včerejší noci na rozhodnutí, které bylo triatlon, takže jsem usínala s pocitem, že bude triatlon. A pak na poslední chvíli ráno se to změnilo na duatlon, takže to bylo hodně stresové," uvedla jednatřicetiletá Kuříková na instagramu Českého triatlonu.

Česká reprezentantka, jež loni ve Španělsku v Pontevedře vyhrála závod Světového poháru, se držela celý závod v elitní desítce. Do cíle doběhla s odstupem 1:26 minuty za vítěznou Jeanne Lehairovou z Lucemburska, k bronzu jí chyběla více než minuta.

"Nemůžu být nespokojená, šesté místo je můj nejlepší výsledek na mistrovství Evropy, takže jsem moc ráda," řekla.

Mužský závod vyhrál domácí David Castro o čtyři sekundy před držitelem kompletní sbírky olympijských medailí Jonathanem Brownleem z Británie. Tomáš Zikmund byl klasifikován na 39. místě jako poslední z triatlonistů, kteří se dostali do cíle, druhý český reprezentant Jan Volár kvůli křečím nedokončil.

Výsledky mistrovství Evropy v triatlonu

Muži: 1. Castro (Šp.) 1:48:13, 2. J. Brownlee (Brit.) -4, 3. Briffod (Švýc.) -14, 4. Mengal (Belg.) -38, 5. Holm (Dán.) -56, 6. Lehman (Maď.) -1:04, ...39. Zikmund -6:29, Volár (oba ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Lehairová (Luc.) 1:59:52, 2. Tertschová (Něm.) -7, 3. Schärová (Švýc.) -18, 4. Neubertová (Něm.) -42, 5. Casillasová (Šp.) -1:01, 6. Kuříková (ČR) -1:26.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články