Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Kulhavého triatlonová premiéra dopadla na výbornou. Na Maltě vyhrál

Olympijský vítěz na horském kole Jaroslav Kulhavý vyhrál svou mezinárodní premiéru v terénním triatlonu. Osmatřicetiletý šampion z her v Londýně a stříbrný biker z olympijského závodu v cross country 2016 v Riu de Janeiro kraloval triatlonistům na závodu Xterra na Maltě, který patří do nižší kategorie evropského poháru.

Je nám líto, video expirovalo.
Kulhavý vyhrál triatlon na Maltě

V plavání ve Středozemním moři Kulhavý ztratil na vedoucího Američana Jamese Shalovye čtyři minuty. "Poprvé jsem plaval v ostrém závodě na otevřené vodě, schytal jsem pár kopanců. Mám co zlepšovat," řekl Kulhavý na webu triatlonového svazu.

Na kole potvrdil, že patřil k nejlepším bikerům na světě a na druhém úseku měl o sedm minut nejrychlejší čas. V depu měl proto čtyři minuty k dobru na Francouze Guillaumea Meuniera. Cílem proběhl jako první o minutu a půl před Meunierem.

"Plavání bylo MMA, na kole jsem do toho dal maximum a vytvořil si náskok. Běh jsem na své poměry zvládl slušně, takže musím být napoprvé spokojený," zhodnotil Kulhavý, jenž na horském kole během kariéry vyhrál i titul mistra světa, Evropy či Světový pohár.

V Česku se představí také na Světovém poháru v Prachaticích od 11. do 13. srpna.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články