Diamantová liga 2024

Kočař skončil ve španělské Pontevedře na MS v terénním triatlonu třetí

Lukáš Kočař vybojoval bronzovou medaili na mistrovství světa v terénním triatlonu. Šestadvacetiletý český reprezentant v Pontevedře ve Španělsku nestačil jen na vítězného Arthura Forissiera z Francie a domácího Rubéna Ruzafu.

Kočař vybojoval bronz na MS v terénním triatlonu

V cíli úterního závodu o objemech 1 kilometr plavání, 30 km jízdy na horském kole a 7 kilometrů běhu dělilo Kočaře od stříbra 11 sekund. Forrissier byl o dalších 33 sekund rychlejší.

"Je to pro mě asi největší úspěch v kariéře," uvedl někdejší medailista z univerzitního mistrovství světa.

Po plavecké části v chladné řece Leréz byl desátý s mankem minutu a půl, ale v terénu se propracoval do boje o medaile.

"Kolo mi sedělo, běh taky. V průběhu závodu jsem si pak říkal, že by medaile mohla být i lepší, ale celkově jsem spokojený. Ti dva borci přede mnou prostě byli lepší," řekl Kočař.

V závodě žen obsadila Helena Karásková osmé místo, zvítězila Italka Eleonora Peronciniová.