SP Brazílie

Frintové zase na medaili kousek chyběl. Na ME byla čtvrtá

Kitzbühel (Rakousko) – Triatlonistka Vendula Frintová skončila potřetí za sebou čtvrtá na mistrovství Evropy. V Kitzbühelu ji dělilo od medaile deset sekund. Závod vyhrála Jessica Learmonthová před krajankou Sophií Coldwellovou.

Vendula Frintová
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Frintová byla čtvrtá vloni v Lisabonu i předloni v Ženevě. Tentokrát byla nejblíže k tomu, aby získala na kontinentálním šampionátu třetí medaili v kariéře. K rozšíření sbírky jí ale nakonec nepomohl ani třetí nejlepší čas v závěrečném běhu.

Druhá česká triatlonistka v závodě na 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu Jana Kuříková obsadila čtrnácté místo. Také závod juniorek měl britskou vítězku zásluhou Kate Waughové, na 32. místě skončila Alžběta Hrušková. Anna Hrdličková po pádu na kole vzdala.