Olympiáda dětí a mládeže 2024

Frintové ani Čelůstkovi se v Austrálii na závodech MS triatlonistů nezadařilo

Gold Coast (Austrálie) - Už osmé vítězství za sebou přidala do své rekordní série v závodech mistrovství světa v olympijském triatlonu Američanka Gwen Jorgensenová. Obhájkyně titulu vyhrála v australském Gold Coast s více než minutovým náskokem před krajankami Sarah Trueovou a Katie Zaferesovou. Vendula Frintová nenavázala na čtvrté místo z předchozího závodu v Aucklandu a skončila dvaatřicátá. Jan Čelůstka obsadil 23. pozici.

Vendula Frintová
zdroj: ČTK/DPA autor: Kai Schwörer

Jorgensenová jasně triumfovala i přesto, že dostala penalizaci 15 sekund, když po cyklistické části správně neumístila své kolo do stojanu. "Američanky na prvních třech místech, lepší to být nemohlo," řekla osmadvacetiletá triatlonistka, která vede po třech letošních závodech šampionát s plným počtem 2400 bodů. Poražena odešla naposledy loni v dubnu v Kapském Městě, kde skončila třetí.

Také závod mužů ovládl lídr seriálu. Brit Jonathan Brownlee si zopakoval prvenství z Aucklandu a zvýšil náskok v čele MS před čtyřnásobným šampionem Španělem Javierem Gómezem.

Závod mistrovství světa v triatlonu v Gold Coast (Austrálie):

Muži: 1. J. Brownlee (Brit.) 1:46:53, 2. Mola -18, 3. Gómez (oba Šp.) -28, ...23. Čelůstka (ČR) -2:47.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 10 závodů): 1. J. Brownlee 2186 b., 2. Gómez 1967, 3. Mola 1809, ...48. Čelůstka 144, 69. Švarc (ČR) 52.

Ženy: 1. Jorgensenová 1:56:59, 2. Trueová -1:18, 3. Zaferesová (všechny USA) -1:36, ...32. Frintová (ČR) -5:59.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 10 závodů): 1. Jorgensenová 2400, 2. Zafaresová 21650, 3. Hewittová (N. Zél.) 1904, ...12. Frintová 827.