Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf

Česká triatlonová elita se sešla v Račicích, triumfovali Volár a Frintová

Úvodní závod Českého poháru v olympijském triatlonu vyhráli v silné konkurenci Jan Volár a Vendula Frintová. Kompletní domácí špičku doplnili v Račicích i členové švýcarské reprezentace, na tratích 500 metrů plavání, 15 km cyklistika a 3 km běh se závodilo intervalově. Volár následně ovládl i odpolední supersprint, mezi ženami slavila Petra Kuříková.

Běžkyně a triatlonistka Vendula Frintová
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

V pohárovém závodě žen se dlouho držela ve vedení Iveta Fairaislová, jež do běžecké části vstupovala ještě s téměř minutovým náskokem před Frintovou, kterou po plavecké části zastavil na deset sekund trest za pozdní uložení věcí do depa, ale v závěru potvrdila běžeckou kvalitu a ztrátu smazala.

Kuříková skončila pátá. "Já jsem nevěděla, že dopolední závod se počítá do Českého poháru samostatně, a považovala jsem ho jen za semifinále. Stejnou informaci jsem dala i holkám ze Švýcarska. Kvůli tomu jsme pak byly odpoledne čerstvější než ostatní holky," uvedla.

Je nám líto, video expirovalo.
Domácí triatlonová sezona odstartovala netradičně v Račicích

Volár si připsal nejrychlejší časy v běžecké i cyklistické části a zvítězil o 25 sekund před Janem Čelůstkou. Třetí skončil Lukáš Kočař.

V supersprintu se Volára nejvíce držel Tomáš Zikmund. "Před finišem jsem si trochu odpočinul a nakonec se mi povedlo poprvé v životě neprohrát sprint," smál se vítěz.

První závod Českého poháru v triatlonu v Račicích (500 m plavání - 15 km cyklistika - 3 km běh):

Muži:
1. Volár (Etriatlon) 36:23, 2. Čelůstka -25, 3. Kočař (oba Konrad Tools) -54.

Ženy:
1. Frintová (Konrad Tools) 41:10, 2. Fairaislová (TCV Jindřichův Hradec) -2, 3. Gajdošová (SR) -3.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy