Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Češi získali dvě stříbra a bronz na MS v zimním triatlonu a duatlonu

Dvě stříbrné medaile a bronz získali čeští reprezentanti na mistrovství světa v zimním triatlonu a duatlonu v Itálii. Druhá místa obsadily v Pragelatu sestry Aneta Grabmüllerová, vicemistryně v triatlonu, a duatlonistka Natalie Brlicová. Bronz ze zimního triatlonu přidal Marek Rauchfuss.

Triatlonistka Aneta Grabmüllerová
zdroj: triatlon.cz

Zimní triatlonisty čekalo v obou kolech závodu 4 km běhu, 6 km na horském kole a 6 km na běžkách. Grabmüllerová nestačila pouze na domácí Sandru Mairhoferovou. "Jsem ráda, že jsem konečně prolomila šňůru čtvrtých míst a konečně to cinklo i v zimní sezoně," uvedla Grabmüllerová.

Rauchfuss vedl, ale na běžkách náskok ztratil. "Ambice samozřejmě byly medailové, ale jsem realista. Věděl jsem, že v běhu a na běžkách to nebude stoprocentní. Nakonec jsem rád za bronz," řekl.

V závodu duatlonistek uhájila Brlicová v těsném finiši druhé místo před Norkou Julií Meinickeovou. "Měla jsem strach, jak to půjde na běžkách, protože u nás na Šumavě nebyl žádný sníh. Trať tady byla náročná, ale klaplo to a se stříbrem jsem spokojená," konstatovala Brlicová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články