Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Matějem Vydrou

Čekání Frintové na medaili z ME se prodloužilo na pět let. V Glasgow skončila pátá

Přední česká triatlonistka Vendula Frintová opět nedosáhla na cenný kov z mistrovství Evropy. Po třech čtvrtých místech ve skotském Glasgow obsadila pátou příčku v závodě, který nabízel i body do olympijské kvalifikace pro Tokio 2020. Druhá česká zástupkyně Petra Kuříková byla devátá.

Vendula Frintová
zdroj: Česká triatlonová asociace

Majitelka medailí z mistrovství Evropy 2011 a 2013 Frintová tentokrát v horku v Strathclyde Country Parku za stupni vítězů zaostala o více než minutu. Po 1,5 kilometru plavání uzavírala elitní desítku a při 40 kilometrech na kole se propracovala až na čtvrtou pozici, kterou obsadila na třech předchozích evropských šampionátech.

V desetikilometrovém běhu si čtyřiatřicetiletá Frintová o jednu příčku pohoršila a dokončila ve stejném čase jako Belgičanka Claire Michelová. Na Spirigovou ztratila 2:53 minuty, na bronzovou Francouzku Cassandre Beaugrandovou minutu a 13 sekund. 

"Od května na tom nejsem zdravotně nejlépe, takže je to asi to, co jsem mohla čekat. První tři holky byly odjeté a pódium bylo nedostižné. Udělala jsem maximum a je fajn, že to v závěru vyšlo těsně i na to dělené páté místo," řekla Frintová.

Je nám líto, video expirovalo.
Triatlonistka Frintová doběhla na ME v Glasgow pátá

Šestadvacetiletá Kuříková doběhla devátá s odstupem 3:28. "Nejdříve se závod pro mě nevyvíjel moc dobře, takže s tím výsledkem v první desítce jsem opravdu spokojená," připomněla Kuříková ztrátu po úvodním plavání.

"Měla jsem ale radost, že jsem jela ve skupině s velmi silnými cyklistkami, takže jsem doufala, že se nám podaří dojet čelní skupinu," podotkla Kuříková, jež se posléze opravdu stala součástí více než dvacetičlenné skupiny, v níž byla i Frintová. "Vendula je pro mě velkým vzorem, měla jsem radost, že jsem ve stejné skupině," přitakala Kuříková.

Běh je její nejsilnější disciplínou, proto si na něj věřila. "Postupně ale začalo být velké horko, což mi trošku bralo síly. Bylo to samozřejmě pro všechny stejné, nicméně já jako holka z hor, z Jablonce, mám raději ty chladnější závody," uvedla Kuříková.

Litovat mohla jen toho, že ve finiši tří závodnic byla v cíli až tou třetí. "Asi budu muset ty finiše ještě potrénovat. Měla jsem tam v běhu jednu velkou krizi a myslela si, že mi už holky utečou dříve. Udržela jsem se přesto až do finiše, tam už to sice nevyšlo, ale i to deváté místo je fajn," pochvalovala si Kuříková.

Triatlonistka Nicola Spirigová je mistryní Evropy
zdroj: ČTK/AP autor: John Walton

Spirigová, olympijská vítězka z Londýna a stříbrná medailistka z Ria de Janeiro, se dostala do čela v cyklistické části a o 33 sekund porazila domácí obhájkyni zlata Jessicu Learmonthovou. Šestatřicetiletá Švýcarka se díky zisku šestého evropského titulu osamostatnila v čele historických tabulek.

V pátek budou závodit muži včetně českého dua Jan Čelůstka, František Linduška. Sobotní evropskou premiéru smíšených štafet absolvují vedle Kuříkové i Ondřej Olšar, Lukáš Červenka a Iveta Fairaislová.

Mistrovství Evropy v triatlonu v Glasgow:

Ženy: 1. Spirigová (Švýc.) 1:59:13, 2. Learmonthová (Brit.) -33, 3. Beaugrandová (Fr.) -1:44, 4. Lindemannová (Něm.) -2:29, 5. Michelová (Belg.) a Frintová obě -2:53, ...9. Kuříková (obě ČR) -3:28.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy