TCL V Repre

Zverev ovládl mnichovský tenisový turnaj

Mnichov – Dvacetiletý německý tenista Alexander Zverev porazil v mnichovském finále argentinského outsidera Guida Pellu 6:4, 6:3 a na okruhu ATP slaví třetí turnajový titul a první doma. Spolu s trofejí získal prémii 86 tisíc eur (2,3 milionu korun), sportovní vůz BMW a také typické bavorské kožené kraťasy. Ve světovém žebříčku se Zverev posune z 20. místa na sedmnácté, což je pro něj nové maximum.

Alexander Zverev
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Philippe Ruiz

Šestadvacetiletý Pella se do finále probojoval z kvalifikace coby 158. hráč žebříčku. Krok s domácím mladíkem držel do stavu 4:4, než podruhé přišel o servis. Ve druhé sadě neudržel podání hned v úvodu a ztrátu už nedohnal.

Zverev slavil letos už druhý triumf po únorovém vítězství v Montpellieru. Loni ovládl turnaj v Petrohradu. Na antuce se dočkal poprvé, oba předchozí tituly získal na tvrdém povrchu.