Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Zraněný Štěpánek nebude hrát Wimbledon ani Davis Cup

Praha - Tenista Radek Štěpánek nebude kvůli zraněnému levému kolenu hrát Wimbledon a neobjeví se ani v sestavě českého daviscupového týmu v červencovém čtvrtfinále proti Chile. Koleno si karvinský rodák zranil v pondělí po deseti minutách tréninku v Praze na Spartě. "Píchlo mi tam a začala se mi podlamovat noha. Ve středu jsem byl na magnetické rezonanci a po domluvě s docentem Pavlem Kolářem musím vypustit Wimbledon i Davis Cup. Mrzí mě to moc," řekl Štěpánek.

Tenistu letos provázejí zdravotní lapálie už od konce března. Od té doby přes dva měsíce nehrál kvůli únavovému syndromu, způsobenému mononukleózou. Před čtrnácti dny se vrátil na challengeru UniCredit Czech Open a v Prostějově postoupil do finále, které ale vzdal kvůli žaludečním problémům. Pak odjel na turnaj do Halle, ale musel se odhlásit a do pondělí 14. června léčil za pomoci antibiotik zánět v krku. 

"V pondělí ráno jsem měl všechny výsledky čisté, bez jediného zádrhelu, a plánoval jsem v úterý odletět k přípravě do Wimbledonu. Ještě předtím jsem si chtěl chytit raketu do ruky, a tohle se stalo," připomněl Štěpánek zranění kolene. Důvodem asi byl fakt, že jeho tělo bylo po předešlých problémech oslabené. "A v tom případě se ukazují neduhy, které tam byly z dřívějška. Ukazuje mi to, že tělo není zregenerované a připravené na zátěž," konstatoval Štěpánek.

Kapitán Jaroslav Navrátil:

"Existuje několik variant, jak tým bez Radka sestavit. Nyní je třeba je všechny probrat, a to i s hráči, kterých se to týká."

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Radka Štěpánka


Kapitán Jaroslav Navrátil tak nemůže se Štěpánkem v týmu počítat poprvé od hráčova návratu do reprezentace v roce 2007. Od té doby se Čechům dařilo a loni si po 29 letech zahráli i finále Davis Cupu. "Podstatné je, aby se Radek brzy uzdravil, a pro tým, aby se ve Wimbledonu před Chile už nikomu nic nestalo," řekl kapitán. Návrh nominace na duel v Coquimbu, kde se bude hrát 9. až 11. července, oznámí v úterý 22. června.

Radek Štěpánek:

"Davis Cupu vždy obětuji maximum a cítil jsem letos, že je šance velká. Pevně věřím, že to kluci podrží, a já udělám vše, abych byl zase připraven, když se postoupí do semifinále, abychom byli v plné síle."

Jedničkou českého týmu by měl být Tomáš Berdych a Štěpánka ve dvouhrách nahradí Jan Hájek. Třetím stálým členem výběru je deblista Lukáš Dlouhý, ke kterému možná Navrátil doplní některého z dalších úspěšných českých hráčů čtyřhry - podle žebříčku ATP se nejspíše nabízí světová deblová sedmnáctka František Čermák.

I přes Štěpánkovu neúčast je šance tenistů na semifinále DC relativně velká. Chilanům totiž bude chybět jednička Fernando Gonzalez, který už minulý týden oznámil, že nenastoupí kvůli problémům s koleny. V týmu tak zůstal olympijský vítěz z Atén 2004 Nicolas Massu, kterému patří 99. místo v žebříčku. Další chilští tenisté Jorge Aguilar a Paul Capdeville jsou až na začátku třetí stovky.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy