Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

Zranění překazila Šafářové s Mattekovou lepší konec sezony

Singapur - V lednu se dala tenistka Lucie Šafářová dohromady s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou a vznikl elitní deblový pár. Team Bucie, jak se nazvaly, letos vyhrál dva grandslamové tituly, ale v závěru sezony jejich další ambice zhatila zranění.

Lucie Šafářová
zdroj: Reuters autor: Edgar Su

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou ovládly Australian Open a přemožitelky nenašly ani na pařížském Roland Garros. Jenomže na US Open se kvůli nataženému břišnímu svalu Šafářové ze čtyřhry odhlásily a nyní na Turnaji mistryň v Singapuru jim nedovolilo hrát o postup bolavé koleno Američanky.

"Přijely jsme sem s tím, že jsme měly vyšší cíle, ale s tím se nedá nic dělat. Já jsem se taky zranila na US Open. Od toho jsme dobrý tým, že když je druhá zraněná, tak se podporujeme. Doufám, že si v budoucnu ještě Masters zahrajeme," řekla Šafářová po posledním duelu v Bílé skupině s francouzsko-slovinským párem Caroline Garciaová, Katarina Srebotniková, který za stavu 2:6 a 0:3 vzdaly.

"Je to zdravotní komplikace, s tím se nedá nic dělat. Bethanie to zkoušela tejpovat, aby se jí ulevilo od bolesti, ale moc to nešlo," řekla Šafářová. "Zklamané každopádně jsme. Je to velká škoda, protože sezonu jsme měly krásně rozjetou, a když jsme sem přijely, tak jsme čekaly větší úspěch. Zdraví má člověk jen jedno, a když to chybí, tak se to nedá," dodala česká hráčka.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Šafářová, Matteková-Sandsová - Garciaová, Srebotniková

Šafářová na druhou stranu ušetřila trošku sil na páteční zápas dvouhry proti Němce Angelique Kerberové, proti které ještě může bojovat o malou naději na postup do semifinále. "Chci tady aspoň jedno vítězství získat. Bude to těžké jako všechny zápasy tady. Může to být můj poslední zápas tady a dám do toho všechno," řekla světová devítka, která v předešlých dvou dvouhrách prohrála shodně 0:2 se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou i s Petrou Kvitovou.

Na Turnaji mistryň se opět ukazuje, jak jsou hráčky po sezoně unavené a často zraněné. "Je to náročné, zvlášť s přesuny kontinentů a s časovými posuny. Konec roku člověk mele z posledního. Ale o tom to je, kdo je silnější, ten pak zvítězí," řekla Šafářová, která je jednou ze zástupkyň hráček ve WTA, kde se o délce sezony baví. "Už máme sezonu výrazně kratší než muži. Něčeho jsme dosáhly, ale moc se toho vymyslet nedá," uvedla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy