MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Zakopalová postoupila v Soulu do semifinále

Soul - České tenistce Kláře Zakopalové se na turnaji v Soulu druhým rokem po sobě daří. Loni hrála v korejské metropoli finále a letos už prošla po dnešní výhře nad Američankou Vaniou Kingovou 6:2, 4:6 a 6:1 do semifinále. Příští soupeřkou Zakopalové bude turnajová šestka María José Martínezová ze Španělska, která vyřadila třetí nasazenou Julii Görgesovou z Německa.

Ilustrační foto

Ve čtvrtfinále v Soulu těžila Zakopalová z dobrého returnu a tlaku při servisu Kingové, které vzala podání v osmi z devíti možností. Rozhodující třetí set Češka ovládla a po hodině a 35 minutách hry proměnila první mečbol.

Devětadvacetiletá Zakopalová porazila o sedm let mladší Kingovou poprvé v kariéře. Předešlé tři zápasy pražská rodačka prohrála, poprvé před šesti lety na US Open, kdy bylo Kingové šestnáct let a v žebříčku byla až na 721. místě. V semifinále je Zakopalová potřetí v sezoně, stejně daleko došla v lednu v Hobartu a po Wimbledonu v Budapešti. Dál se ale Zakopalová letos nedostala.