Zakopalová porazila Piterovou a je letos už podruhé v semifinále

Rio de Janeiro - Své druhé semifinále v sezoně si po vítězství nad Katarzynou Piterovou zahraje Klára Zakopalová. Polskou tenistku porazila ve čtvrtfinále hladce 6:4 a 6:0 a nyní ji čeká domácí Teliana Pereiraová.

Jednatřicetiletá Zakopalová v prvním setu proti Piterové ztratila dvakrát podání, sama ale soupeřce vzala tři a nakonec využila šestý setbol. V další sadě již dlouhé přetahování nedopustila a ukončila ji jednoznačně za 28 minut.

V semifinále už Zakopalová hrála v této sezoně v australském Hobartu, kde se jí podařilo postoupit do finále. Tam ale podlehla Španělce Garbine Muguruzaové a prodloužila čekání na svůj třetí singlový titul - to trvá od roku 2005. S Pereiraovou, které patří ve světovém žebříčku 98. příčka, se nejvýše nasazená Zakopalová utká poprvé v kariéře.