Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Zakopalová je ve formě, zahraje si druhé čtvrtfinále během týdne

Bastad (Švédsko) - Česká tenistka Klára Zakopalová porazila na turnaji v Bastadu Španělku Arantxou Parraovou-Santonjaovou 6:3, 6:1 a na druhém turnaji WTA v řadě si zahraje čtvrtfinále. V něm se utká buď s Nizozemkou Richél Hogenkampovou, nebo Ukrajinkou Lesií Curenkovou.

Klára Zakopalová
zdroj: AP Photo autor: Ahn Young-joon

Zakopalová zatím postoupila v této sezoně do čtvrtfinále dvakrát a pokaždé z toho bylo alespoň semifinále. Na začátku roku podlehla až ve finále v čínském Šen-čenu domácí Li Na, minulý týden skončilo její tažení v Palermu v semifinále v duelu s Italkou Sarou Erraniovou.

Jednatřicetiletá Zakopalová se s o rok mladší Parraovou-Santonjaovou utkala již třikrát, ale uhrála jediný set. První vítězství nad v současnosti 225. hráčkou světa získala hladce za 62 minut a v Bastadu je první čtvrtfinalistkou. Na další zápas si ale počká, duel druhého kola, ze kterého vzejde její soupeřka, je na programu až ve čtvrtek.