Následuje
ODM 2020: Studio

Záhlavová-Strýcová první titul nezískala. V Praze se radovala Szavayová

Praha - Tenistka Agnes Szavayová se stala poslední vítězkou turnaje ECM Prague Open. Jednadvacetiletá Maďarka v dnešním finále šestého ročníku na Štvanici porazila domácí naději Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:2, 1:6, 6:2 a po triumfu v Budapešti získala druhý titul na okruhu WTA za sebou. Osmá nasazená Záhlavová-Strýcová hrála finále dvouhry WTA poprvé v kariéře a díky tomu se posune poprvé do elitní padesátky žebříčku. Na konto si připsala devatenáct tisíc dolarů, vítězka Szavayová dostala z dotace 220 000 dolarů částku 35 tisíc.

"Hrála jsem celý týden úžasný tenis a škoda, že to nevyšlo dneska," řekla Záhlavová-Strýcová po utkání. "Soupeřka hrála velmi dobře takticky a já jsem si ve třetím setu trošku myslela, že to půjde samo," doplnila česká tenistka.

Po horkém týdnu se na finále výrazně ochladilo a hráčky se možná i proto pomaleji dostávaly do tempa. První tři hry se nesly ve znamení brejků a Záhlavová-Strýcová přišla o podání dvakrát. "To snad není možné, já jsem úplně vyřízená," spílala si česká hráčka po třetí ztrátě podání v první sadě, kterou po půlhodině ztratila.

Finálové utkání ECM Prague Open

Druhá sada začala podobně jako ta první výměnou brejků podání. Domácí hráčka ale zpřesnila hru a v dlouhých výměnách se prosazovala bekhendem, občas plzeňská hráčka zakončila i zkrácením hry. Češka se chytla, přestala chybovat a ziskem pěti her vyrovnala.

Záhlavová-Strýcová více kazila

V rozhodující třetí sadě Záhlavová-Strýcová držela míč ve hře a létala po základní čáře, dokud soupeřka nechybovala. Tato taktika jí vynesla brejk na 2:1, ale domácí hráčka jej nepotvrdila, což ji vyvedlo z rytmu. V každé výměně se pak bojovalo o každý míč, ale byla to Záhlavová-Strýcová, kdo víc kazil, a zápas kvůli tomu prohrála. Szavayová využila po hodině a 56 minutách první mečbol a rozplakala se štěstím. "Byl to boj především mě samotné se sebou. Když jsem přemohla únavu a nervozitu, tak jsem vyhrála," řekla Szavayová.

Turnaj WTA Tour v Praze po šesti letech kvůli finančním problémům skončil. Za rok by se měl na Štvanici vrátit challenger mužů s dotací 125 tisíc dolarů v termínu mezi Roland Garros a Wimbledonem.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy