Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Z náhradnice finalistkou. Martincová vyhrála v Praze oba zápasy a čeká na soupeřku

Do turnaje se dostala až jako rychle povolaná náhradnice. Terezu Martincovou to ale nerozhodilo. Spíše naopak. Aktuálně 133. hráčka světa vyhrála na podniku LiveScore Cup 2020 hraném na Štvanici oba zápasy skupiny B a je první finalistkou. V "áčku" zvládla svůj zápas Barbora Strýcová, která udolala Kateřinu Siniakovou.

Tereza Martincová
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Martincová, která nahradila zraněnou Markétu Vondroušovou, nejdříve zvládla dohrávku s Kristýnou Plíškovou, kterou porazila 4:6, 6:1, 6:4, a poté zdolala i favorizovanou Karolínu Muchovou 5:7, 6:4 a 6:3. Vyhrála tak skupinu B a postoupila do sobotního boje o titul, v kterém by se mohla utkat se světovou trojkou Karolínou Plíškovou.

V "áčku" si Barbora Strýcová hladce poradila s Kateřinou Siniakovou. Strýcová, světová dvojka ve čtyřhře a 31. hráčka singlového pořadí, vyhrála za hodinu a čtvrt 6:2, 6:1 a po středeční prohře s Plíškovou má vyrovnanou bilanci. Siniaková nakupila 14 dvojchyb.

Je nám líto, video expirovalo.
Náhradnice Martincová porazila Plíškovou i Muchovou a v Praze si zahraje finále

Pětadvacetiletá Martincová se přitom dozvěděla o své účasti ve středu dvě hodiny po obědě a v šest večer nastoupila proti mladší ze sester Plíškových. Po prohraném prvním setu se zvedla, ale za stavu 4:1 ve třetí sadě byl zápas kvůli dešti přeložen na dnešek.

Do dohrávky vstoupila Martincová ztrátou tří her, ale koncovku zvládla a připsala si první výhru. Po několika minutách pak pokračovala v souboji s Muchovou. Proti 26. hráčce světového žebříčku rychle vedla 5:1, ale o první sadu ztrátou šesti her za sebou přišla. Už se zdálo, že unavená Martincová nebude mít šanci, ale bojovností zápas otočila.

"Jsem úplně vyčerpaná psychicky i fyzicky. Třesu se, bolí mě rameno, protože mám hodně naservírováno i z tréninku. Jsem celkově namožená, ale snažila jsem se nemyslet na to, kolik toho mám za sebou. Hrála jsem míč po míči a ani jsem pomalu nevěděla, kolik to je," řekla Martincová cestou do šaten. "Už k dohrávce jsem nastoupila kožená, takže jsem byla ráda, že jsem to dohrála."

Karolína Plíšková páteční program zahájí, zápas se Siniakovou je na programu od 15:30. Očekává se, že nezaváhá a do finále postoupí. "Kdyby to tak skutečně bylo, tak se těším. Zápas s Kájou není každý den, ale tam by to bylo každý míček dobrý," řekla Martincová.

Tenisový turnaj žen LiveScore Cup v Praze (antuka):

Skupina A:

Strýcová - Siniaková 6:2, 6:1.

Skupina B:

Martincová - Kristýna Plíšková 4:6, 6:1, 6:4, Martincová - Muchová 5:7, 6:4, 6:3.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy