Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

WTA požaduje prošetřit možné sexuální napadení čínské tenistky Pcheng Šuaj

Ženská tenisová asociace WTA vyzvala k prošetření obvinění, která vznesla čínská tenistka Pcheng Šuaj. Bývalá čtrnáctá hráčka světa se nechala slyšet, že byla v roce 2018 nucena k sexu vlivným komunistickým funkcionářem. WTA rovněž požaduje, aby tenistka ve svém projevu nebyla umlčována.

Pcheng Šuaj
zdroj: ČTK

Jedna z nejslavnějších čínských tenistek Pcheng Šuaj minulý týden zveřejnila na čínské sociální síti Weibo dlouhý příspěvek o svém vztahu s bývalým vlivným komunistickým funkcionářem Čang Kao-lim. Někdejší člen mocného politbyra komunistické strany ji údajně nutil k sexu v roce 2018. Sedm let předtím s ním tenistka měla sexuální vztah, který ale později skončil.

Pcheng Šuaj v příspěvku, jenž byl zhruba půl hodiny po zveřejnění smazán, napsala, že pro své tvrzení nemá žádné důkazy. Od té doby o ní nikdo z globální tenisové komunity neslyšel.

"Nedávné zprávy z Číny týkající se hráčky WTA Pcheng Šuaj jsou pro nás velmi znepokojující. Pcheng Šuaj, stejně jako všechny ženy, si zaslouží být vyslyšena, ne cenzurována," uvedl šéf WTA Tour Steve Simon. "Její obvinění o chování bývalého čínského politika zahrnujícím sexuální napadení musejí být brána s maximální vážností," dodal.

Pcheng Šuaj se stala v roce 2014 ve čtyřhře jako první čínská tenistka světovou jedničkou. Během kariéry vyhrála dva turnaje ve dvouhře a 23 v deblu včetně Wimbledonu 2013 a Roland Garros 2014. Před sedmi lety také postoupila do semifinále US Open ve dvouhře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články