Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Wozniacká po Australian Open skončí s tenisem: Dosáhla jsem na kurtech všeho, o čem jsem snila

Bývalá světová jednička Caroline Wozniacká se na začátku příštího roku rozloučí s tenisovou kariérou. Devětadvacetiletá Dánka tak učiní na Australian Open, kde loni získala svůj jediný grandslamový titul.

Caroline Wozniacká
zdroj: AP autor: Mark Schiefelbein

"Dosáhla jsem na kurtech všeho, o čem jsem kdy mohla snít," napsala Wozniacká na Instagramu.

"Vždy jsem si říkala, že až přijde čas, kdy mě budou zajímat víc jiné věci než tenis, tak skončím. V posledních měsících jsem si uvědomila, že v životě je mnohem víc věcí mimo kurt, po kterých toužím. Jednou z nich bylo provdat se za Davida a založit rodinu," zmínila červnový sňatek s bývalým americkým basketbalistou Davidem Leem.

Na okruhu WTA vyhrála Wozniacká 30 turnajů ve dvouhře včetně předloňského Turnaje mistryň. Světovou jedničkou byla celkem 71 týdnů. Dlouho slýchala výtky kvůli chybějícímu grandslamovému titulu, kterého se dočkala loni v Melbourne po finálovém vítězství nad Rumunkou Simonou Halepovou. Předtím dvakrát marně bojovala o trofej na US Open.

V poslední době ji trápily zdravotní potíže. Loni například oznámila, že ji sužuje revma. Letos zakončila sezonu bez turnajového titulu, což se jí stalo poprvé od roku 2007. V žebříčku WTA jí aktuálně patří 37. místo. "Mé rozhodnutí skončit nemá nic společného s mým zdravím," uvedla Wozniacká.

Rodačka z Odense má v plánu šířit osvětu o revmatoidní artritidě a chronickém onemocnění, které se projevuje otoky, bolestí kloubů či únavou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy