Následuje
BasketManie

Wimbledon načínají čtyři Češi, Plíškové se postaví Wickmayerová

Londýn - Po sobotním finále v Eastbourne zahajuje Karolína Plíšková tenisový Wimbledon hned v první hrací den. V Londýně se dnes představí ještě tři další čeští zástupci, hrát budou i Lukáš Rosol, Denisa Allertová a Lucie Šafářová.

Karolína Plíšková
zdroj: Reuters

Nasazená patnáctka Plíšková nastoupí proti Belgičance Yanině Wickmayerové, Rosol si zahraje s Američanem Samem Querreym. Allertové přisoudil los Rusku Margaritu Gasparjanovou a Šafářová se na dvorci setká s americkou deblovou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Světová jednička Novak Djokovič vykročí za dalším grandslamovým úspěchem. Úvodním soupeřem srbského hráče, který zatím získal tři wimbledonské tituly, bude domácí tenista James Ward.

Pondělní program:

Centrální dvorec (14:00 SELČ): Djokovič (1-Srb.) - Ward (Brit.), Giorgiová (It.) - Muguruzaová (2-Šp.), Federer (3-Švýc.) - Pella (Arg.).

Kurt č. 1 (14:00): V. Williamsová (8-USA) - Vekičová (Chorv.), Groth (Austr.) - Nišikori (5-Jap.), Robsonová (Brit.) - Kerberová (4-Něm.).

Kurt č. 5 (12:30): 2. zápas Rosol (ČR) - Querrey (28-USA).

Kurt č. 7 (12:30): 2. zápas Allertová (ČR) - Gasparjanová (Rus.).

Kurt č. 8 (12:30): 2. zápas Šafářová (28-ČR) - Matteková-Sandsová (USA).

Na svůj start si ještě počká dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová. Krátce před startem jejího oblíbeného turnaje se vrátila do první desítky světového žebříčku.

Kvitová touží nastartovat obrat

Na své zamilované trávě by chtěla Kvitová oživit zatím nevýrazný rok. "Wimbledon na mě dýchne něčím speciálním, cítím se tu líp a sebevědoměji. Vím, že tady můžu zahrát dobře," řekla Kvitová.

Moc dobře ví, že jen doufáním své výkony nezlepší. "V tom není síla. Já pro to musím dělat maximum, co můžu. A buď to přijde, nebo ne," řekla. "Když se nezadaří, nezhroutí se svět, ale ráda bych sezonu otočila do plusu. Potřebovala bych pár vítězných zápasů v řadě, aby se ta moje tenisová mysl trošku uklidnila."

Rok 2016 zatím nepřinesl Kvitové příliš tenisové radosti. Letos má bilanci 15 výher a 14 porážek, ještě nezískala turnajový titul. "Prakticky každá moje sezona nebyla pořád jen nahoře a nejela, jak by si asi každý představoval. Letos to taky tak není. Tak doufám, že se to zlomí," řekla.

První kolo ji čeká v úterý proti Soreaně Cirsteaové. S Rumunkou má bilanci 4:2, ve Wimbledonu už se potkaly v 1. kole roku 2010 a Kvitová vyhrála dvakrát 6:2. "Od té doby se hodně věcí změnilo. Je nebezpečná, zvláště na trávě. Hraje rychle a agresivně, bude to nepříjemné, ale záleží vždycky na mé hře," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy