Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pilsner Dragons CUP

Rozmary počasí nabouraly program Wimbledonu. Nemyslím si, že to pořadatelé úplně zvládají, říká Kvitová

Petra Kvitová byla vděčná, že má první kolo Wimbledonu za sebou. Dvojnásobná vítězka turnaje a nasazená devítka doplatila jako jedna z mnoha na odložený program kvůli dešti a utkání s Italkou Jasmine Paoliniovou dohrála ve středu jen díky přesunutí na centrální kurt. Litovala například Karolínu Muchovou nebo Lindu Noskovou, které úvodní zápas čeká až s dvoudenním zpožděním.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová zahájila Wimbledon výhrou nad Italkou Paoliniovou

"Jsem ráda, že jsem ten zápas odehrála a že jsem mohla nastoupit na nádherný centrkurt. Mile mě to překvapilo, když na něj náš zápas přesunuli," řekla Kvitová.

"Mám radost, že jsem postoupila. Třetí set byl z mé strany nejlepší, takže mě i potěšil způsob, jakým jsem skončila," doplnila po vítězství 6:4, 6:7 a 6:1.

Třiatřicetiletá Kvitová měla původně utkání s Paoliniovou odehrát v úterý, program ale déšť odložil. Také o den později se zdálo, že si bude muset počkat, nakonec ale organizátoři zápasu přesunuli z dvorce číslo 3 na osvětlený centrální kurt.

"Určitě by bylo deprimující pročekat dva dny a nenastoupit," uvedla Kvitová a zmínila například Muchovou, jež měla hrát s Němkou Jule Niemeierovou také v úterý, ale půjde do akce až ve čtvrtek.

"Navíc Kájin zápas zrušili až po šesté večer. To se pak vracíte domů a zase začínáte předzápasovou rutinu. Vím, že se podobné věci na Wimbledonu dějí, ale jsou otravné," přiznala Kvitová.

Program vyznívá o to pikantněji, že zatímco Muchová nebo Nosková ještě neodehrály 1. kolo, světová jednička Polka Iga Šwiateková nebo Ruska Darja Kasatkinová jsou díky zápasům pod krytou střechou už ve 3. kole.

"Bavily jsme se o tom obecně i s holkama v šatně, že to nechápeme. Nemyslím si, že to tu úplně zvládají. Měli dát na centr hráčky, které ještě hrají první kolo," domnívala se Kvitová.

Proti 44. hráčce světa Paoliniové si zahrála v 1. kole Wimbledonu podruhé za sebou. Také loni porazila o šest let mladší soupeřku ve třech setech.

"Předchozí duel jsem si vybavila. Říkala jsem si, že to letos dám ve dvou setech. A ono nic," řekla s úsměvem Kvitová.

"Myslím, že jsme to měly v hlavě obě dvě. Ve druhém setu hrála o dost lépe než v prvním. Nekazila, hrála nepříjemně a skoro vše doběhla. Bylo to těžké a jsem ráda, že jsem prošla dál," dodala majitelka 31 titulů na okruhu WTA, která narazí buď na Bělorusku Aliaksandru Sasnovičovou nebo Španělku Nurii Párrizasovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články