Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pilsner Dragons CUP

Plíšková po brzkém konci ve Wimbledonu: Nehrála jsem dobře

Zklamání. To logicky převládalo u Karolíny Plíškové po neúspěchu v 1. kole Wimbledonu. Hru nečekané přemožitelky a 225. hráčky světa Srbky Natalije Stevanovičové označila za nepříjemnou, připustila však, že ani její výkon nebyl dobrý. Plíšková, jež na londýnské trávě plnila neúspěšně roli nasazené osmnáctky, si nyní plánuje dát volno a věří v restart na betonových dvorcích.

Karolína Plíšková
zdroj: Reuters

"Soupeřka mi to hodně znepříjemnila, ale já nehrála vůbec dobře," řekla Plíšková. "Servis nepsal, i když nebyl úplně nejhorší. Hrálo se mi strašně špatně. Tu vysvitlo slunce, tady zafoukalo. Bylo těžké najít klid ve výměnách. A do toho jsem pořád lovila ty její čopy na zemi. Hrála nepříjemně a já si s tím bohužel neporadila," doplnila předloňská wimbledonská finalistka.

S osmadvacetiletou srbskou kvalifikantkou prohrála Plíšková třikrát servis a nezískala ani jeden brejk. V prvním setu ztratila od stavu 2:2 čtyři hry po sobě a nevyšel jí ani úvod druhé sady, kde prohrávala 0:3. V 1. kole grandslamu vypadla podruhé za sebou. Neuspěla ani před pár týdny na Roland Garros.

Kazila jsem returny, přiznala Plíšková

"Před turnajem jsem se cítila dobře. A myslím, že bych i tenhle zápas zahrála dobře, kdybych ho o něco líp začala. Jenže jsem se necítila vůbec dobře a s těmi jejími čopy jsem se nemohla chytit. Bohužel jsem si také ani v jednom setu nedokázala podržet déle servis. Myslím, že tahle soupeřka bude nepříjemná jen na trávě. Na ostatních površích by to byl jiný zápas," podotkla Plíšková.

Přestože vítězka šestnácti titulů na okruhu WTA odvrátila pět mečbolů, duel za 66 minut prohrála. "To byla také trochu náhoda. Sešlo se mi to, trefila jsem pár dobrých míčů, ale pořád jsem kazila returny. Byla to hrozná škoda, protože ona nemá servis žádnou bombu," řekla Plíšková.

Blbá sezona

Letošní travnatou část sezony s bilancí jedné výhry a tří porážek proto označila za neúspěšnou. "Hodnotím ji blbě. Měla jsem i špatné losy. V Berlíně hned Petru (Kvitovou), která tam vyhrála. Pak Kasatkinovou v Eastbourne, která zase postoupila do finále. Neodehrála jsem však nějaké blbé zápasy. Tedy až na ten poslední," zmínila neúspěch Plíšková.

Po brzkém konci ve Wimbledonu si plánuje dát na pár týdnů přestávku. "Po Wimblasu držím volno a teď, když jsem vypadla, budu mít hodně času. Možná budeme ve Španělsku. Nebo odjedeme za ségrou. Akorát odlétá do Rotterdamu," řekla bývalá světová jednička.

Vrátit na kurty by se Plíšková chtěla na přelomu července a srpna. Zvažuje účast na turnaji ve Washingtonu a věří, že se s návratem betonových kurtů herně zvedne. Vrcholem bude grandslamové US Open, kde obhajuje loňské čtvrtfinále. "Loni jsem tam hrála docela dobře. Betony mám vždycky lepší. Turnaje v Americe se mi obvykle daří, tak uvidíme," dodala Plíšková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články