Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Plíšková: Londýn a Paříž jsou pro mě pořád ještě neoblíbené

Londýn - Karolína Plíšková si po nešťastném zápase proti Slovence Magdaléně Rybárikové vyčítala, že nehrála proti 87. hráčce světa lépe takticky. Utkání měla přitom světová trojka dobře rozehrané, ale od brejku v druhé sadě začala ztrácet půdu pod nohama, slovenská soupeřka dokonala obrat a tím i postup do třetího kola, které tak zůstává české tenistce zapovězeno.

Karolína Plíšková
zdroj: Reuters autor: STEFAN WERMUTH

"Asi jsem takticky nehrála nejchytřeji," uvedla světová trojka po prohře 6:3, 5:7 a 2:6 na londýnské trávě, na které ani letos nepřešla druhé kolo. "Ve druhém setu už to vypadalo dobře, byla docela dole, jenže já ji dostala do zápasu."

Rybárikovou označila už před zápasem za nebezpečnou soupeřku. Přesto vedla 6:3 a 3:2 s brejkem a měla zápas pod kontrolou. "Trošku jo, ale stejně byl pro mě ten set a půl docela těžký, jak jsem všechno musela dohrávat. Ona se brání, všechno to jsou od ní takový šťouchy za síť. Míč nevyskočí a hraje hodně kraťasů," řekla.

Postupem času začala více chybovat, zatímco soupeřka získávala body. "Je šikovná, a když zatlačím, tak mi hodí míč pod nohy. Na trávě si vezme rychlost mých úderů a vyťukne je zpět. Nepotřebuje moc hrát ránu," podotkla Plíšková.

Martina Navrátilová při komentování upozornila, že Plíškové ve třetím setu chyběla jiskra. Jakoby jí došla energie a nedokázala se vyhecovat. "Možná trochu jo, ale každý míč mě stál tolik sil. Všechno mi vrátila, pořád hrála čop a já tápala. Chtěla jsem hrát agresivně, ale ten čop ze země nejde úplně urvat. Umím hrát líp, nehrálo se mi s ní úplně dobře, ale ten zápas se dal určitě vyhrát," řekla česká tenistka.

Přes prohru se snažila brát uplynulou část sezony pozitivně. Na antukovém French Open došla do semifinále a před Wimbledonem vyhrála v Eastbourne. "Tohle a Paříž je pro mě pořád ještě neoblíbené. Nakonec jsem i na trávě udělala titul," řekla.

Ve Wimbledonu ale na dobrý výsledek čeká dál. "Asi je něco ve vzduchu," vtipkovala. "Nehrála jsem tentokrát špatně, ale potřebuji chytit dva vyhrané zápasy, aby se to zlomilo. Budu to muset zkoušet dál roky a roky," doplnila Plíšková.

O ní a Petře Kvitové se před turnajem mluvilo jako o hlavních favoritkách a obě skončily ve druhém kole. "To je lehké říct, ale je tam hodně hráček a všechno je otevřené. Není to tak, že jsem třetí nasazená a měla bych dojít do semifinále pravidelně. Hodně favoritů tady bude mít problém," míní Plíšková. Po krátkém odpočinku se už těší na oblíbené americké betony. Začne v Torontu a na konci série bude obhajovat finále na US Open.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy