Zlatá přilba 2024

Obhájce Alcaraz ve Wimbledonu udolal Tiafoea a je v osmifinále

Carlos Alcaraz otočil ve 3. kole Wimbledonu zápas s Američanem Francesem Tiafoem a po pětisetové výhře drží šanci na obhajobu. Třetí hráč světového žebříčku ztratil na londýnské trávě první a třetí set, nakonec ale po téměř čtyřech hodinách zvítězil 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2. Naopak bez problémů postoupil nejvýše nasazený Ital Jannik Sinner. Kvůli dešti se dohrávaly pouze zápasy pod zataženou střechou.

Alcaraz udolal v pěti setech Tiafoea

Dlouho vyrovnaný zápas se lámal v tie-breaku čtvrtého setu, v němž Alcaraz vybojoval úvodních pět bodů a nakonec jej vyhrál 7:2.

V páté sadě zase jednadvacetiletý Španěl získal od stavu 0:1 pět gamů v řadě a zápas ukončil čistou hrou. Díky tomu si upravil bilanci v pátém setu na grandslamech na 12:1.

Tiafoeovi se nepovedla odveta za pětisetové semifinále předloňského US Open, kde Alcaraz získal premiérový grandslamový titul.

Po loňském triumfu ve Wimbledonu ovládl i letošní French Open a stal se nejmladším tenistou, který vyhrál turnaj "velké čtyřky" na všech třech površích.

Sinner v úvodních dvou zápasech vždy ztratil jeden set, ve 3. kole si ale poradil se Srbem Miomirem Kecmanovičem hladce 6:1, 6:4, 6:2. Vítěz letošního Australian Open během zápasu ani jednou nepřišel o podání, sám naopak proměnil pět brejkbolů.

V osmifinále je i světová dvojka Cori Gauffová, jež po výhře 6:4, 6:0 nad Britkou Sonay Kartalovou vyrovnala svoje wimbledonské maximum. Na všech ostatních grandslamech byla vítězka loňského US Open nejméně v semifinále.

Déšť přerušil rozehrané čtyřhry Krejčíkové i Siniakové

Program v Londýně narušil déšť, přerušeny byly také zápasy čtyřher s českými tenistkami. Barbora Krejčíková vede s Němkou Laurou Siegemundovou v duelu 1. kola nad britskou dvojicí Samantha Murrayová, Eden Silvaová 7:6, 5:4.

Nasazené osmičky smazaly v prvním setu ztrátu 2:4, dotáhly sadu do zkrácené hry a v ní zvítězily jasně 7:1.

Ve druhé sadě utekla česko-německá dvojice po dvou brejcích do vedení 4:1. Britky srovnaly, za stavu 5:4 pro Krejčíkovou a Siegemundovou byl ale duel kvůli dešti přerušen.

Kateřina Siniaková s Američankou Taylor Townsendovou rozehrály zápas 2. kola a proti australsko-francouzskému páru Olivia Gadecká, Elixane Lechemiaová mají v prvním setu náskok 2:1.

Ve 2. kole skončily Marie Bouzková se Španělkou Sarou Sorribesovou. Turnajové desítky prohrály s francouzským párem Kristina Mladenovicová, Caroline Garciaová 3:6, 4:6 a přišly o šanci obhájit loňské semifinále.

Výsledky tenisového Wimbledonu:

Dvouhra muži – 3. kolo: Alcaraz (3-Šp.) – Tiafoe (29-USA) 5:7, 6:2, 4:6, 7:6 (7:2), 6:2, Dimitrov (10-Bulh.) – Monfils (Fr.) 6:3, 6:4, 6:3, Paul (12-USA) – Bublik (23-Kaz.) 6:3, 6:4, 6:2, Sinner (1-It.) – Kecmanovič (Srb.) 6:1, 6:4, 6:2.

Dvouhra ženy – 3. kolo: Paoliniová (7-It.) – Andreescuová (Kan.) 7:6 (7:4), 6:1, Keysová (12-USA) – Kosťuková (18-Ukr.) 6:4, 6:3, Badosaová (Šp.) – Kasatkinová (14-Rus.) 7:6 (8:6), 4:6, 6:4, Navarrová (19-USA) – Šnajderová (Rus.) 2:6, 6:3, 6:4, Sunová (N. Zél.) – Ču Lin (Čína) 7:6 (7:4), 7:6 (8:6), Gauffová (2-USA) – Kartalová (Brit.) 6:4, 6:0, Raducanuová (Brit.) – Sakkariová (9-Řec.) 6:2, 6:3, Vekičová (Chorv.) – Jastremská (28-Ukr.) 7:6 (7:4), 6:7 (3:7), 6:1.

Čtyřhra ženy  2. kolo: Mladenovicová, Garciaová (Fr.) – Bouzková, Sorribesová (10-Šp.) 6:3, 6:4.