Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Navrátilová o Vondroušové: Vypadala jako veteránka. Její hra je pro soupeřky nepříjemná

Jen slova chvály měla na adresu české finalistky letošního Wimbledonu Markéty Vondroušové tenisová legenda Martina Navrátilová po postupu do souboje o titul. Na hře rodačky ze Sokolova ocenila pohyb, údery i mentální nastavení a celkově vyzdvihla nečekané zlepšení na travnatém povrchu, který Vondroušové dříve neseděl.

"Karolína Muchová se dostala před měsícem do finále v Paříži, což bych netipovala. A Markéta to obrátila. Po finále v Paříži (v roce 2019) je zázrak, co se jí povedlo," uvedla Navrátilová. "Předtím vyhrála na trávě čtyři zápasy za celou kariéru. Nevím, co se stalo. Ráda bych si s ní popovídala, abych zjistila, proč se tak zlepšila. Vypadala na trávě jako veteránka. Předváděla fantastické výměny," chválila Navrátilová.

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová předvedla v jejích očích proti Svitolinové skvělé kraťasy, rychlé údery i pohyb. "Největší rozdíl na trávě je, že si věří na běhání. Nohy a boty jí na trávě sedí. Udělala pár dvojchyb, což je normální, když na člověka přijdou nervy. V závěru ale servis zvládla. Kontrolovala zápas od začátku do konce," líčila šestašedesátiletá Navrátilová.

Přestože Vondroušová laborovala loni se zraněným zápěstím a před turnajem jí patřilo v žebříčku 42. místo, Wimbledon zvládá v očích Navrátilové skvěle. Vedle Svitolinové vyřadila také čtyři nasazené hráčky – Američanku Jessicu Pegulaovou (4.), Rusku Veroniku Kuděrmětovovou (12.), Chorvatku Donnu Vekičovou (20.) nebo krajanku Marii Bouzkovou (32.).

"Byla ve finále Roland Garros. Nedostala se tam omylem, což platí i tady, kdy porazila kvalitní hráčky. Zkušeností nemá málo. Na olympiádě také hrála finále. Co se týče trávy, něco jí klaplo v hlavě. Má dobrou bilanci proti špičkovým hráčkám. Věří si, což je devadesát procent úspěchu," doplnila.

Stejně jako u Navrátilové je i u Vondroušové výhodou její hra levou rukou. "Tohle pomáhá. Leváci využívají svůj servis vůči pravákům víc než praváci proti nim," řekla vítězka 59 grandslamových titulů. "Její hra je pro soupeřky nepříjemná. Její řezaný bekhend odskakuje velice nízko. Forhend zase skáče hodně vysoko. Ze servisu nedává velké rány, ale je nepříjemný. Výborně se pohybuje. Má šanci proti komukoliv," uvedla.

České tenistce přeje úspěch. "No jistě. I když má jiný styl, než jsem měla já, dokáže teď zahrát na každém povrchu. Má cit, všechny údery a rozumí hře. Ví, jak má danou situaci vyřešit," podotkla rodačka z Prahy.

Vondroušová má podle Navrátilové šanci i v sobotním zápase o titul. Česká tenistka bude čelit loňské finalistce Uns Džábirové. "Určitě ji má. Když zavřou střechu, může jí to sedět. Když nefouká vítr, hrajeme my Češi líp. Proti Pegulaové jí to pomohlo. Začala si věřit od prvního míče," dodala Navrátilová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články