Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Diamantová liga 2024

Lehečka vynechá kvůli zlomenině obratle také Wimbledon a olympiádu

Aktuálně nejlepší český tenista Jiří Lehečka přijde kvůli únavové zlomenině obratle také o Wimbledon a olympijské hry v Paříži. Dvaadvacetiletý vítěz letošního turnaje ATP v Adelaide nehraje od začátku května, kdy odstoupil z antukového turnaje v Madridu. 

Jiří Lehečka v bolestech na turnaji v Madridu
zdroj: REUTERS

"Dnes byla uzávěrka nominace na olympijské hry a já se jich bohužel nezúčastním. Jsem z toho smutný," uvedl Lehečka. Po antukovém grandslamu Roland Garros přijde také o nejslavnější turnaj na trávě Wimbledon, kde loni nedohrál osmifinále. I před rokem ho zradilo zdraví.

Nyní navíc vzdal i snahu dostat se na pařížskou olympiádu. "Udělal jsem všechno pro to, abych měl šanci hrát, ale moje tělo stále není připraveno měřit se na nejvyšší úrovni. Doufám, že se brzy uvidíme na kurtu," dodal 25. tenista světového žebříčku.

Na svém posledním turnaji v Madridu Lehečka vyřadil například držitele 22 grandslamových titulů Španěla Rafaela Nadala a poprvé se na turnaji Masters dostal do semifinále. Boj o finále vzdal po šesti gamech. Následně se potvrdilo podezření na únavovou zlomeninu bederního obratle.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články