Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Šumavský MTB Maraton České spořitelny

Kvitová začne Wimbledon na centrkurtu proti Larssonové

Londýn - Sedm českých tenistů se představí v první den Wimbledonu. Největší pozornost bude upřena na dvojnásobnou vítězku Petru Kvitovou, kterou čeká třetí turnaj po vážném zranění ruky a na centrkurtu se utká se Švédkou Johannou Larssonovou.

Petra Kvitová
zdroj: Reuters autor: PETER CZIBORRA

Kvitová hrála letos první zápas na ústředním dvorci i na French Open a nyní také ve Wimbledonu. "Kdybych si mohla vybrat, nejradši bych hrála pořád na centru, protože je to tam krásné. Je to pro mě nejlepší tenisový stadion na světě. Dýchá z něj ohromná historie a klid, já to tam dobře znám. Celkem se mi tam daří, tím jsou ty příjemné pocity umocněny," řekla vítězka třetího grandslamu sezony z let 2011 a 2014.

Po nečekaném triumfu na trávě v Birminghamu je svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka pasována do role jedné z hlavních favoritek turnaje. Sama má ale po zranění postupné cíle. "Ráda bych dosáhla toho, že vstoupím na kurt a odehraju svůj první zápas. To byl úkol, který jsem si letos dala. Žádné jiné cíle si nedávám," řekla.

Larssonovou porazila jedenáctá nasazená Kvitová ve všech čtyřech vzájemných zápasech. První dva se hrály na okruhu ITF a další dva na WTA. "Naposledy v Lucemburku," pamatovala si loňskou jasnou výhru 6:2, 6:0. "Je to spíš antukářka, ale servíruje dobře a může jí to tady psát. Snaží se všechno hnát forhendem. Budu se snažit držet servis, zreturnovat a počkat si na šanci," řekla Kvitová.

"Už jsme tady čtyři dny a je vidět, že je nažhavená na zápas. Všechno je dobrý, ruka drží, tělo je v pohodě, tak se těšíme na první zápas," řekl kouč Vaněk, kterého nechávají debaty o tom, že je Kvitová favoritkou turnaje, klidným.

"Poslouchá se to hezky, ale my to máme šouplé jinak. Ona nehrála půl roku, bude to její třetí turnaj a nevíme, co udělá ruka. Soustředíme se jen na první zápas, v tom je favoritka, a když ho zvládne a vyhraje, tak se budeme bavit o dalším," konstatoval trenér.

Proti Larssonové (53. WTA), která z šesti účastí ve Wimbledonu nikdy nepřešla 1. kolo, nastoupí na centrkurtu k druhému zápasu dne. V prvním se od 14:00 představí obhájce titulu Brit Andy Murray proti Alexanderu Bublikovi z Kazachstánu.

Turnajová dvaadvacítka Barbora Strýcová se utká s Veronicou Cepedeovou z Paraguaye, Kristýna Plíšková s jednatřicítkou Robertou Vinciovou z Itálie, Kateřina Siniaková narazí na Mariu Sakkariovou z Řecka a osmnáctiletá Markéta Vondroušová bude při premiéře ve Wimbledonu hrát s Číňankou Pcheng Šuaj.

Jiří Veselý se utká s postupujícím z kvalifikace Iljou Marčenkem z Ukrajiny. Lukáš Rosol, který rovněž prošel kvalifikací, bude hrát s Henrim Laaksonenem ze Švýcarska.

Pondělní program Wimbledonu:

Centrální dvorec (14:00): Murray (1-Brit.) - Bublik (Kaz.), Kvitová (11) - Larssonová (Švéd.), Medveděv (Rus.) - Wawrinka (5-Švýc.).

Kurt č. 1 (14:00): Mertensová (Belg.) - V. Williamsová (10-USA), Nadal (4-Šp.) - Millman (Austr.), Kontaová (6-Brit.) - Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan).

Kurt č. 5: 4. zápas Vondroušová - Pcheng Šuaj (Čína).

Kurt č. 6: 3. zápas Veselý - Marčenko (Ukr.).

Kurt č. 7: 2. zápas Strýcová (22) - Cepedeová (Parag.), poté Rosol - Laaksonen (Švýc.).

Kurt č. 15: 4. zápas Siniaková - Sakkariová (Řec.).

Kurt č. 16: 2. zápas Kristýna Plíšková - Vinciová (31-It.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy