Následuje
ME 2020 Rakousko

Kvitová se přiblížila startu na Wimbledonu. V Londýně začala testovat zraněnou ruku

Antukový grandslam v Paříži vynechala. Objeví se alespoň na tom travnatém v Londýně? To zůstává u Petry Kvitové stále nejisté. Pozitivní zprávou ale je, že se v dějišti Wimbledonu pustila dvojnásobná vítězka podniku do testování zraněné ruky a na základě pocitů se rozhodne, co bude dál.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/PA/ autor: David Davies

"Ahoj Wimbledone, jsem zpět," napsala Kvitová k fotografii, na které sedí se zdviženým palcem na trávě na tréninkových kurtech. "Jsem šťastná, že můžu říct, že jsem si poprvé (letos) zahrála pár míčů na nádherné trávě," uvedla.

Devětadvacetiletá Kvitová léčí natržený sval v předloktí levé ruky, kterou si zranila v Paříži před antukovým Roland Garros. Od té doby nedržela raketu v ruce a nemohla minulý týden obhajovat titul na trávě v Birminghamu.

Pro cestu do britské metropole se rozhodla po pondělním vyšetření magnetickou rezonancí, i když výsledek ještě nebyl ideální. "Ruka je lepší. Dělám všechno možné, abych mohla hrát, ale definitivně se rozhodnu později v týdnu. Držte mi palce," uvedla Kvitová a pravděpodobně tak učiní do pátečního losování.

Vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 od premiéry v hlavní soutěži v roce 2008 turnaj nikdy nevynechala. Loni ale vypadla v prvním kole.

Sezonu letos Kvitová rozjela ve velkém stylu. Vyhrála turnaj v Sydney a postoupila do finále grandslamového Australian Open. Pak slavila titul ve Stuttgartu a zahrála si finále v Dubaji. Ve světovém žebříčku je šestá a v pořadí sezony druhá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy