Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kvitová o finále: Jeden z nejlepších zápasů, které jsem hrála

Londýn – Za 55 minut zvládla tenistka Petra Kvitová finále Wimbledonu a doslova jím prosvištěla pro svůj druhý titul na londýnské trávě. Dnešní výhra nad Kanaďankou Eugenií Bouchardovou byla nejrychlejší v boji o titul v All England Clubu za 31 let.

Petra Kvitová
zdroj: AP autor: Andy Rain

Kvitová znovu potvrdila, že velké zápasy umí a ve finále předvádí nejlepší tenis. Bilanci v zápasech o titul si vylepšila na 12:4. "Tohle bylo moje první letošní finále a první titul. Nevybrala jsem si úplně špatný čas," smála se Kvitová. "Prostě mě finále vtáhne do hry, jsem v zóně, hraju a hraju, než si uvědomím, že je konec a jdu podat ruku k síti. Tuhle vlastnost mám určitě po rodičích," doplnila.

Její výkon proti Bouchardové byl strhující. Opěvované vycházející hvězdě nedala šanci a razantním stylem vyhrála 6:3, 6:0. Byl to její nejlepší zápas, slyšela pak opakovaně od novinářů. "Vypadalo to tak, že?" odvětila a dodala: "Určitě to byl jeden z nejlepších zápasů, které jsem hrála. Vím, že na trávě hraju výborně, ale dnes jsem hrála opravdu skvěle. Udělala jsem všechno, co jsem potřebovala v danou chvíli. Byla jsem soustředěná na každý míč, na každou chvilku. Dokázala jsem to."

Je nám líto, video expirovalo.
Fulnek ovládla po mečbolu Kvitové obrovská radost

Vedle tradičních zbraní, dobrého servisu a razantních úderů, Kvitová ve finále zahrála i vynikající obranné míče. Ve čtvrté hře běhala několikrát ze strany na stranu a nakonec soupeřku prohodila křížným bekhendovým čopem. "Sama jsem koukala, co jsem zahrála. Překvapilo mě to, až jsem si sama řekla: Týjo, to je dobrý! Výborně běhám a všechno vrátím. Byla jsem připravena na vše," řekla Kvitová.

V roce 2011 ovládla Wimbledon v jednadvaceti letech jako mladá hráčka a tři roky se vyrovnávala s tím, jak se jí změnil život. Nevypadla sice od té doby z elitní desítky žebříčku, ale na grandslamech byla nevýrazná. "Pořád jsem ale věřila sama v sebe, že to můžu podruhé dokázat a vyhrát nějaký další grandslam. Nemyslela jsem na Wimbledon, ale moc jsem to tady chtěla znovu vyhrát," řekla Kvitová.

Po vyhrané první sadě seděla na lavičce a doufala, že ve stejném duchu zvládne i druhý set. "Říkala jsem si, zkus dál odvést stejnou práci, ale trochu jsem měla obavu, jestli to celý zápas vydržím. A vyšlo to!" řekla rodačka z Fulneku. Je ráda, že triumf přišel znovu na centrkurtu ve slavném All England Clubu. "Cítím se tady jako doma. Tohle pro mě znamená všechno. Je to Wimbledon. Tady se píše tenisová historie," rozplývala se čtyřiadvacetiletá Kvitová. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy