Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou Rally Pačejov

Kvitová bude na Wimbledonu druhou nasazenou, Berdych se Šafářovou mají číslo 6

Londýn – Číslo dvě. Tak vysoko bude letos nasazena obhájkyně wimbledonského titulu Petra Kvitová na londýnské trávě.  Na velkou favoritku Serenu Williamsovou tak určitě nenarazí dříve než v případném finále. Tomáš Berdych a Lucie Šafářová jsou turnajovými šestkami. Celkem bude ve dvouhře nasazeno pět zástupců českého tenisu. 

Petra Kvitová po vítězném mečbolu a druhém triumfu ve Wimbledonu
zdroj: ČTK/AP autor: Sang Tan

Organizátoři wimbledonského turnaje často upravují nasazení podle výsledků tenistů na trávě, zveřejněný seznam ale víceméně kopíruje aktuální světový žebříček. Pořadí ATP Tour vévodí obhájce titulu Novak Djokovič ze Srbska následovaný Švýcarem Rogerem Federerem a domácím Andym Murraym, mezi ženami je za Williamsovou a Kvitovou třetí Rumunka Simona Halepová.

Druhá pozice znamená pro Kvitovou nejlepší wimbledonské nasazení v historii a to, že bude v opačné polovině pavouka než světová jednička a pětinásobná šampionka Williamsová. Ke svým dvěma triumfům v letech 2011 a 2014 došla česká tenistka jako číslo osm a šest. 

Nebezpečí pro ostatní hráče bude v mužském pavouku představovat dvojnásobný wimbledonský šampion Rafael Nadal, jenž je po neúspěchu na Roland Garros až číslo deset, ale předminulý týden vyhrál na trávě turnaj ve Stuttgartu.

Kromě dvojnásobné vítězky Kvitové, finalisty z roku 2010 Tomáše Berdycha a letošní finalistky Roland Garros Šafářové budou nasazeny také Karolína Plíšková (11.) a Barbora Strýcová (27.). 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy