Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Polsko - Španělsko

Je to smutné, ale jsou důležitější věci na světě, říká Kvitová po zrušení Wimbledonu

Dvakrát zvedla v All England Clubu nad hlavu trofej pro vítězku. Wimbledon je pro ni zaslíbeným turnajem, ale letos podobně jako všichni ostatní si musí nechat zajít chuť. Petra Kvitová přijala zprávu o zrušení letošního ročníku se smutkem, na druhou stranu takový krok čekala.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Tim Ireland

"Pro mě je to docela zásadní. Je to turnaj, který mám ze všech nejraději, a je jasný proč," řekla Kvitová, která slavnou trofej získala v letech 2011 a 2014. "Na druhou stranu jsem asi už déle čekala, že to nepůjde. Momentálně jsou důležitější věci na světě, než je tenisový turnaj. Beru to, jak to je," uvedla třicetiletá hráčka.

"Je to chrám tenisu. Je to smutný a je to první turnaj, jehož zrušení mě asi nejvíc zasáhlo, že letos nebude," řekla Kvitová.

Kvůli šíření nemoci COVID-19 se nehraje od začátku března a sezona je zatím přerušena do 13. července.

V hlavní soutěži Wimbledonu startovala poprvé před dvanácti lety. Od té doby ani jednou nechyběla. "Vždycky jsem se snažila ve Wimbledonu hrát, i když to třeba nebylo pravděpodobné, ale vždycky jsem to zvládla," připomněla, že mnohdy vyrazila do Londýna, i když nebyla stoprocentně zdravotně v pořádku.

Je nám líto, video expirovalo.
Tenisté musí oželet slavný Wimbledon

Naposledy loni, kdy před turnajem léčila natržený sval v předloktí levé ruky a netrénovala. Wimbledon byl pro Kvitovou i motivací k návratu po přepadení v prosinci 2016, kdy jí pachatel pořezal všechny prsty levé ruky, v které drží raketu, a podstoupila náročnou operaci. Přesto v roce 2017 turnaj hrála. "Teď vlastně o Wimbledon přijdu, ale přijdeme o to všichni," konstatovala Kvitová.

"Nikdo nechce ukončovat sezonu předčasně"

Světová dvanáctka hrála naposledy finále v Dauhá koncem února. Pak se přesunula na americké turnaje v Indian Wells a Miami, na které už nedošlo. Z USA se proto vrátila domů. "Jsem v pořádku. Cvičím, mám doma i běhací pás a plány, co mám dělat, od kondičního trenéra."

Tenisové turnaje by se mohly v závislosti na vývoji situace znovu rozjet v polovině července. To znamená na amerických betonech. "Zatím to tak vypadá, ale nevím, jestli to tak dopadne, nebo ne. Myslím, že to bude těžké zvládnout, ale když to bude, tak všichni budeme rádi. Nikdo nechce asi ukončovat sezonu předčasně."

Kvitová se těšila i na olympiádu do Tokia, Hry ale byly přesunuty na příští rok. "Hlavní je, že se úplně nezrušily, že to jenom posunuli. To je hodně dobře pro všechny. Věřím, že to bude oslava všeho, čím jsme si v momentální situaci prošli, že to oslavíme sportem a bude to dobrý," uvedla šestinásobná vítězka Fed Cupu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy