Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Dvojité čtvrtfinále. Krejčíková se raduje z postupu i v deblu

Barbora Krejčíková na Wimbledonu zatím úspěšně zvládá obě soutěže. Vedle čtvrtfinále singlu si zahraje také čtvrtfinále čtyřhry. S Němkou Laurou Siegemundovou porazily na trávě v All England Clubu tchajwansko-ruskou dvojici Čchan Chao-čching, Veronika Kuděrmětovová 6:1, 6:2 za 62 minut. V boji o semifinále narazí na ukrajinsko-rumunský pár Marta Kosťuková a Gabriela Elena Ruseová, nebo kanadsko-novozélandskou dvojici a turnajové dvojky Gabriela Dabrowská, Erin Routliffeová.

Osmadvacetiletá Krejčíková uspěla v předvečer čtvrtfinálového utkání ve dvouhře proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové. Proti Kuděrmětovové zvítězila na turnaji podruhé, předtím ji porazila v 1. kole dvouhry 7:6, 6:7, 7:5. Česko-německá dvojice opět neztratila ve Wimbledonu ani set.

Turnajové osmičky Krejčíková a Siegemundová získaly od stavu 1:1 v prvním setu pět her po sobě a vyhrály sadu za 26 minut. Stoprocentní na servisu byly i ve druhém setu a po dalších dvou brejcích slavily postup. Do čtvrtfinále grandslamu se dostaly společně podruhé, podobný počin se jim podařil letos na Australian Open.

Tenisový grandslam Wimbledon v Londýně:

Ženy: Čtyřhra – 3. kolo: Krejčíková, Siegemundová (8-ČR/Něm.) – Čchan Chao-čching, V. Kuděrmětovová (12-Tchaj-wan/Rus.) 6:1, 6:2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články