HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Do třetího kola postoupili Kerberová i Federer, Švýcar vyrovnal rekord Sereny Williamsové

Londýn - Třetí kolo letošního Wimbledonu si zahrají Roger Federer i Angelique Kerberová. Sedminásobný švýcarský šampion travnatého grandslamu přešel přes Dušana Lajoviče ze Srbska po výhře 7:6, 6:3 a 6:2, světová jednička z Německa zase vyřadila Belgičanku Kirsten Flipkensovou ve dvou setech po výsledku 7:5 a 7:5.

Angelique Kerberová
zdroj: Reuters autor: TONY O\'BRIEN

Federer měl s Lajovičem problémy jen v úvodní sadě, kterou rozhodl až v tie-breaku. Poté si třetí hráč světa došel pro 316. vítězství na grandslamu, čímž vyrovnal rekord Američanky Sereny Williamsové. V dalším kole narazí Federer na Mischu Zvereva z Německa, s nímž ve čtyřech dosavadních zápasech neprohrál ani set. Letos je čeká už třetí vzájemný duel.

Kerberová ani ve druhém vystoupení v All England Clubu neprohrála set, na vítězství se ale tentokrát nadřela. Ve druhé sadě promarnila vedení 5:3 a dovolila Flipkensové srovnat. Její další soupeřkou bude Američanka Shelby Rogersová, která po výhře 6:7, 6:4 a 6:4 vyřadila českou tenistku Lucii Šafářovou.

Federer vyrovnal rekord Sereny W., postoupila také Kerberová

Druhé kolo bylo konečnou pro Johna Isnera, kterému k výhře nad Izraelcem Dudim Selou nepomohlo ani 45 es a výšková převaha 33 centimetrů. Americký tenista podlehl 7:6, 6:7, 7:5, 6:7, 3:6 a ve Wimbledonu prohrál čtvrtý pětisetový zápas za sebou. Naposledy ho v Londýně zvládl v roce 2010, kdy v nejdelším utkání tenisové historie zdolal po jedenácti hodinách Francouze Nicolase Mahuta v rozhodujícím setu 70:68.

V soutěži překvapivě pokračuje grandslamový debutant Sebastian Ofner. Jednadvacetiletý Rakušan a 217. hráč světa navázal na triumf nad Brazilcem Thomazem Belluccim a 17. nasazeného Američana Jacka Socka porazil 6:3, 6:4, 3:6, 2:6 a 6:2. Ve třetím kole narazí na turnajovou desítku Alexandera Zvereva z Německa.

Výsledky tenisového Wimbledonu:

Muži: Dvouhra - 2. kolo: Federer (3-Švýc.) - Lajovič (Srb.) 7:6 (7:0), 6:3, 6:2, Raonic (6-Kan.) - Južnyj (Rus.) 3:6, 7:6 (9:7), 6:4, 7:5, A. Zverev (10-Něm.) - Tiafoe (USA) 6:3, 6:4, 6:3, Donaldson (USA) - Lorenzi (32-It.) 6:4, 7:6 (7:0), 6:7 (0:7), 6:2, Ofner (Rak.) - Sock (17-USA) 6:3, 6:4, 3:6, 2:6, 6:2, Ramos (25-Šp.) - Rubljov (Rus.) 7:5, 6:7 (6:8), 4:6, 6:3, 6:4.

Ženy: Dvouhra - 2. kolo: Kerberová (1-Něm.) - Flipkensová (Belg.) 7:5, 7:5, Bacsinszká (19-Švýc.) - Kučová (SR) 6:1, 6:0, Kontaveitová (Est.) - Kasatkinová (29-Rus.) 6:3, 6:2, Wozniacká (5-Dán.) - Pironkovová (Bul.) 6:3, 6:4.