Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Djokovič: Raduji se stejně, jako by to byl první titul

Londýn - Tenista Novak Djokovič se druhý rok po sobě po zklamání z Roland Garros vzedmul k titulu ve Wimbledonu. První hráč světového žebříčku na trávě v All England Clubu porazil ve finále Švýcara Rogera Federera. "Jsem neskutečně pyšný a potěšený, protože jsem si dokázal, že jsem toho znovu schopen," řekl osmadvacetiletý Djokovič po svém třetím londýnském vavřínu. "Je už třetí, ale raduju se z něj stejně, jako by byl první," řekl srbský tenista.

Novak Djokovič s wimbledonskou trofejí
zdroj: AP autor: Alastair Grant

Do Wimbledonu přijel Djokovič po zklamání z Roland Garros. V Paříži prohrál ve finále se Švýcarem Stanem Wawrinkou. "Byl to stejný scénář jako loni," připomněl Djokovič, že před rokem ho o titul na French Open připravil ve finále Španěl Rafael Nadal a on pak vyhrál Wimbledon. "Loni i teď jsem byl po Paříži znechucen, ale jakmile jsem vstoupil na trávu, tak jsem byl nadšený a hrál jsem skvěle."

Djokovič ukázal v Londýně svoji vnitřní sílu. "Tenis mě naučil, že je třeba hodit prohry rychle za hlavu a koukat se dopředu," řekl bělehradský rodák. Turnajem prošel relativně hladce - jen s Jihoafričanem Kevinem Andersonem měl namále, ale osmifinále, které se natáhlo do dvou dnů, otočil ze skóre 0:2 na 3:2.

Ve finále s Federerem předvedl, jak výborně returnuje a nutil soupeře hrát hodně míčů. Naštvaný byl jen po druhém setu, ve kterém nevyužil sedm setbolů a nechal soupeře srovnat 1:1 na sety. "Byl jsem rozčarovaný a nechal vytrysknout své emoce, jak je mým zvykem, ale zároveň jsem byl natolik klidný a soustředěný, že jsem zase začal hrát svoji hru. V závěru jsem předvedl skvělý tenis," řekl.

Po mečbolu mohl Djokovič stejně jako při svých triumfech v letech 2011 a 2014 pokleknout a ochutnat trávu z centrkurtu. "Jako dítě sníte o vítězství ve Wimbledonu a jako každé děcko chcete udělat něco bláznivého, když se to povede. A tohle je jedna z těch věcí," vysvětlil a s úsměvem doplnil: "Letos chutnala skvěle."

Novak Djokovič
zdroj: AP autor: Pavel Golovkin

Djokovič si vítězství užíval o to víc, že podruhé za sebou porazil ve finále sedminásobného vítěze turnaje Federera. "Jednoho z nejlepších hráčů všech dob," vysekl Švýcarovi poklonu. "A je skvělé, že se to mně, hráči se stylem od základní čáry, povede vyhrát proti tak talentovanému tenistovi, jakým je Roger."

Na kontě už má Srb devět grandslamových titulů a se svou kariérou je spokojen. "Některá grandslamová finále jsem mohl vyhrát, ale všechno se děje z nějakého důvodu. Z proher se vždy hodně poučím. Ještě se necítím starý a věřím, že mám před sebou hodně dobrých let. Budu se snažit a uvidíme, co to přinese," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy