Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Cítil jsem energii a pořád jsem věřil, že to dokážu, řekl Macháč po neskutečném obratu

Poprvé prošel do druhého kola Wimbledonu, a to v zápase, v němž několikrát doslova vstal z mrtvých. Tenista Tomáš Macháč předvedl nezapomenutelný obrat. V dohrávce zápasu 1. kola nejdříve vyrovnal vedení Belgičana Davida Goffina 2:0 na sety a pak otočil zápas, když v pátém setu prohrával 0:5. Stále věřil, že to může zvrátit a vyhrál 3:6, 3:6, 6:4, 6:1 a 7:6. Nyní věří, že má dost sil i na čtvrteční duel proti Rusovi Romanu Safiullinovi.

Tomáš Macháč
zdroj: REUTERS autor: Dylan Martinez

"Jak se otáčí z 0:5 v pátém setu? Vypadá to jednoduše, ale není to tak," uvedl Macháč. "Věřil jsem, že to dokážu. Samozřejmě, kdyby Goffin zahrál skvělý game na servisu, tak se nedá nic dělat. Využil jsem ale toho, že nebyl úplně stoprocentní a na to jsem spoléhal. Byl jsem rád, že jsem tu hlavu udržel a hrál až do konce," doplnil.

Třiadvacetiletý tenista čelil bývalé světové sedmičce Goffinovi poté, co se odhlásil zraněný Brit Andy Murray. Třiatřicetiletý Belgičan, který původně vypadl ve třetím kole kvalifikace, se dostal do turnajového pavouka jako tzv. lucky loser. Macháč s ním nezačal dobře a než v úterý přerušila utkání tma, prohrával 3:6, 2:4.

"Když přišel den zápasu, tak jsem si na sto procent myslel, že už Andy nastoupí. Říkal jsem si, že kdyby se z turnaje vytáhnul, tak to udělá dva tři dny před zápasem," uvedl Macháč. "Taková změna není příjemná, na druhou stranu jsem byl rád, že si mohu zahrát první utkání ve Wimbledonu na menším kurtu. Není špatné začít na něm a až postupně se přibližovat k centru," podotkl český hráč.

Je nám líto, video expirovalo.
Macháč neskutečně otočil zápas s Goffinem

Poté, co i v úvodu dohrávky ztratil druhý set a ve třetím prohrával 1:3, začal pochybovat. "Tam jsem už moc nedoufal, navíc jsem hrál špatně. Jakmile jsem ale zvládl třetí set, věděl jsem, že se dostanu do pátého a tam se může stát cokoliv. I když jsem v něm měl 0:4, 0:5, pořád jsem věřil, že to nějak dokážu. Cítil jsem tam tu energii," řekl Macháč.

V rozhodujícím super tie-breaku, který vyhrál 10:5, už cítil psychickou výhodu. "Tam mi přišlo, že to měl Goffin trochu v hlavě. Chtěl si to uhrát sám a já to zahrál chytře, jak to hraje Medvěděv nebo Djokovič, že nechají toho soupeře ukázat, ať si to sám dohraje. On udělal chyby a já ho vyšachoval," uvedl Macháč.

Jelikož byl v super tie-breaku absolutně soustředěný, po proměněném mečbolu ze sebe moc emocí nevydal. Po povedeném obratu si ale vysloužil řadu pozitivních reakcí. "Myslím, že se moc nestalo, aby hráč otočil z 0:2 na sety a pak ještě z 0:5 v pátém. Tam jsem tomu nasadil úplně korunu. Za tuhle zkušenost jsem rád," řekl 39. tenista světa.

Macháč přešel přes úvodní fázi i na třetím grandslamu v sezoně. V dalším kole narazí na 44. hráče žebříčku Safiullina. "Jsem rád, že zítra vůbec můžu nastoupit. Dneska už jsem si mohl balit kufry. Po fyzické stránce se cítím docela dobře, tak uvidíme," řekl daviscupový reprezentant.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články