Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Berdych po debaklu se Simonem: Podal jsem hrozný výkon

Londýn - Počtvrté v kariéře skončil tenista Tomáš Berdych ve Wimbledonu v osmifinále. K postupu o kolo dál měl na trávě v All England Clubu v utkání s Gillesem Simonem z Francie daleko. "Na nějaké úsudky o tom, co bylo špatně a co by asi mělo být jinak, je ještě dost brzo. Ale jednoduše řečeno: Byl to hrozný den," řekl Berdych k zápasu, který se světovou třináctkou prohrál za hodinu a 57 minut 3:6, 3:6 a 2:6.

Tomáš Berdych
zdroj: AP autor: Kirsty Wigglesworth

V utkání měl Berdych málo světlých momentů. Nedařilo se mu dobře se pohybujícího Francouze dostat pod tlak a sám dělal relativně snadné chyby. Za celý zápas měl jen jeden brejkbol. "To můžeme rozebírat všechny situace a dojdeme vždycky ke stejnému závěru. Na to je brzo a nemáme tolik času. Člověk teď nepřijde na nic rozumného, co se dá z toho zápasu vytáhnout."

Tomáš Berdych: "Simon odehrál utkání velice solidně a dobře. Ale to, co jsem předváděl já, nebylo vůbec dobré. Podal jsem hrozný výkon, a proto takový výsledek."

Plánoval, že na rozbor zápasu dojde s jeho týmem v čele s venezuelským trenérem Danielem Vallverduem. "Kluci mají dost zkušeností a vědí, co mají dělat. To je věc, která teď bude na nejbližším programu. Bude to chtít si rozumně sednout, probrat věci, co mohly zapříčinit tenhle špatný den a dál bych se v tom nepatlal."

Fyzicky se cítil bez problémů. Nic ho netrápilo. "Nechci se rouhat, ale fakt mi není vůbec nic. Určitě to není příčina porážky. Možná to dost lidí napadne, ale bohužel to je jen v mém špatném výkonu," konstatoval devětadvacetiletý tenista.

Utkání se Simonem bylo po prvním setu na čtvrt hodiny přerušeno. V horku zkolabovala žena, která musela být odnesena na nosítkách. "V takovou dobu člověk úplně neřeší, jestli to nějakou dobu trvá, nebo ne. Tam je nejdůležitější zdraví toho dotyčného. My jsme tam od toho, abychom dělali nějakou zábavu, a ne od toho, abychom někam spěchali. S tímto nebyl vůbec problém," řekl finalista Wimbledonu z roku 2010.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy