Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Berdych je ve čtvrtfinále proti Pouillemu favoritem

Londýn – Tomáš Berdych vstupuje do čtvrtfinále Wimbledonu jako velký favorit. Po osmifinálovém dramatu proti Jiřímu Veselému bude chtít nasazená desítka přejít přes překvapení londýnského grandslamu Lucase Pouilleho z Francie. Dvaadvacetiletý Francouz je až třicátým hráčem žebříčku ATP a před letošním Wimbledonem nevyhrál na trávě ani jeden zápas. Berdych přesto nechce soupeře podcenit.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/PA/ autor: Anthony Devlin

Třicetiletý Berdych je mezi nejlepší osmičkou již počtvrté a před šesti lety hrál na trávě v All England Clubu finále. Od té doby je ve světové desítce, zatímco dvaadvacetiletý Pouille, který žije v Dubaji, se druhou sezonu zabydluje ve stovce.

"Tohle neřeším, to jde mimo. Je to soupeř jako každý jiný. Dostal se do čtvrtfinále, a to je důležité," nechtěl si Berdych připouštět, že má proti sobě outsidera. Na druhou stranu souhlasil, že je to lepší, než třeba narazit na Švýcara Stana Wawrinku, který byl ve stejné části pavouku. "To je bez debat," přitakal.

Upozornil, že světová třicítka Pouille byl v sekci s Wawrinkou a vyřadil jeho přemožitele Juana Martína del Potra z Argentiny a v minulém kole Australana Bernarda Tomica. "Nikdo mu nevzdal, porazil je, a to o něčem svědčí. Neříkal bych, že je poprvé ve čtvrtfinále, ale že tam je zaslouženě," podotkl Berdych.

Pouille po výhře v osmifinále přiznal, že přijel do Londýna s cílem vyhrát na trávě alespoň jeden zápas. "A teď zkusím projít do semifinále," kroutil hlavou. Na otázku, jaký hraje tenis, odvětil, že agresivní. "Hodně chodím na síť a snažím se dominovat výměnám, abych za základní čárou nelítal tam a zpátky. Jo, hraju nátlakově," doplnil.

Berdych si s Pouillem před turnajem jednou zatrénoval. "Je to solidní hráč, který má vyrovnané oba údery. Poměrně dobře servíruje," pamatoval si český tenista. Přípravu na zápas si teprve udělá a hlavní podle něj bude jeho vlastní hra. "Musím se držet svého stylu. Diktovat tempo. V tom nejsou žádná tajemství."

Oba hráči mají za sebou vzhledem k odkladům kvůli počasí poměrně náročný program. Berdych hrál v neděli, v pondělí a v úterý dohrával zápas s Veselým. "Už jsem si zvyknul, že tady musím hrát pořád dokola. Naštěstí ta dohrávka nebyla tak dlouhá, takže by to nemusel být problém," řek Berdych. Připustil, že tak bláznivý grandslam asi neabsolvoval. "Nic složitějšího nepamatuju," řekl.

Pouille měl v úterý volno a doufal, že se dá fyzicky dohromady, aby mohl Berdychovi na velkém dvorci čelit. "Bude to můj nejdůležitější zápas dosavadní kariéry. On tady už hrál finále, ale uvidíme, jak se to vyvine," řekl Francouz.

V případě výhry Berdych postoupí podruhé do semifinále Wimbledonu. Jeho dalším soupeřem by byl vítěz utkání mezi domácím favoritem Andym Murraym a Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou. "Nerad předbíhám. Teď mě čeká Lucas Pouille a tuhle práci musím zvládnout," řekl Berdych.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy