Následuje
Zimní Pražská tyčka

Wawrinka titul na US Open neobhájí – půjde s kolenem na operaci

Bern – Zranění kosí tenisovou elitu. Týden poté, co kvůli bolavému lokti ukončil sezonu Novak Djokovič ze Srbska, ohlásil totéž Stan Wawrinka. Kvůli zranění levého kolena nebude Švýcar obhajovat titul na posledním grandslamu sezony US Open. Čtvrtý hráč světového žebříčku půjde na operaci a letos si už nezahraje.

Stanislas Wawrinka
zdroj: ČTK/ABACA/ autor: Szwarc Henri

"Se smutkem musím oznámit, že jsem po konzultaci se svým týmem a lékařem musel udělat těžké rozhodnutí podstoupit operaci kolena. Byla to jediná možnost, jak zajistit, abych ještě mohl mnoho let hrát na nejvyšší úrovni," uvedl na Facebooku dvaatřicetiletý Wawrinka, jenž má i tituly z French Open a Australian Open.  

Rodák z Lausanne postoupil v červnu do finále Roland Garros, kde prohrál s Rafaelem Nadalem. Na trávě pak odehrál pouze dva zápasy - hned na úvod vypadl jak na přípravném turnaji v londýnském Queen's Clubu, tak senzačně ve Wimbledonu. Ve středu Wawrinka oznámil, že vynechá turnaje Masters v Montrealu a Cincinnati, nyní ukončil sezonu úplně.  

"Je to samozřejmě obrovské zklamání, ale už se koukám dopředu a plánuju rekonvalescenci. Miluju tenhle sport a budu tvrdě makat na tom, abych se dostal zpět na svou maximální úroveň a hrál ještě mnoho let. Těším se na vás v roce 2018!" napsal muž, jenž v uplynulých třech letech vyhrál vždy po jednom grandslamovém titulu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy